• Нд. Січ 19th, 2025

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

В Ужгороді досі живе 28 тисяч переселенців

Spread the love

В Ужгороді досі живе 28 тисяч переселенців

Таку цифру озвучив міський голова Богдан Андріїв.

За його словами, це – люди з різних куточків України.

Із Закарпаття – до Європи

Утім слід зазначити, що від початку повномасштабного вторгнення у обласному центрі Закарпаття внутрішньо переміщених було у рази більше.

Дехто з них уже повернувся додому, а дехто – виїхав жити у країни Європи.

Оскільки Ужгород знаходиться практично на кордоні зі Словаччиною, за 500 днів війни він став своєрідним хабом для тих, хто втікав від обстрілів і прагнув врятуватися від війни. До міста з того часу релокувалися деякі підприємства, а також було створено Закарпатський ІТ кластер, який згуртував провідних айтівців України у найбільш західному місті нашої країни.

До Ужгорода – назавжди?

Варто додати, що далеко не всі переселенці виявляють бажання після нашої перемоги повертатися додому. Декому життя в місті настільки сподобалося, що вирішив залишитися в Ужгороді назавжди.

Загалом Ужгород – місто спокійне, де багато людей знають одне одного в обличчя і зміни, які внесло життя, мешканцям столиці Закарпаття довелося прийняти. Зараз Ужгород став галасливим і вулиці стали набагато більш людними, ніж раніше, кафе переповнені, а автівок аж занадто багато.

Непорозуміння

На жаль, між місцевими та переселенцями не обходиться і без ексцесів і без розбірок. Час від часу виникають і конфлікти, утім серйозних проблем у взаємовідносинах немає, бо закарпатці – люди толерантні.

Із боку внутрішньо переміщених чути нарікання на завищену вартість житла в Ужгороді. І це – справедливо, бо ринок нерухомості Ужгорода вражає космічними цінами за оренду квартир. За останній рік ціни на квартири в Ужгороді та оренду нерухомості стали вищими, ніж у Києві.

Серед позитивних моментів, для переселенців деякі компанії самі почали зводити багатоквартирні будинки в Ужгороді, адже дехто переїхав на Закарпаття разом із працівниками. Утім місця для багатоповерхівок також стає все менше і менше, як і меншає зелених зон та локацій для відпочинку. І з боку ужогородців це також викликає хвилю обурення.

Як ми там не було, а війна поки що триває і багатьом справді немає куди повертатися, тож ми змушені навчитися взаємно співіснувати, іти часом одне одному на поступки. І це стосується не тільки закарпатців, але й тих, хто зараз тут має другу домівку.

Нагадаємо, що В Ужгороді з’явився новий мурал – «Авангард», а також, що в В Ужгород приїхала наймолодша волонтерка Японії

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *