• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Spread the love

128 Закарпатська бригада святкує День народження

128 окрема гірсько-штурмова бригада нині відзначає 101 річницю з дня заснування. 11 липня у 128 бригаді свято! Яким був шлях до цього дня?

Історія 128 бригади

Як дивно, але створено бригаду було не в часи незалежності України, а задовго до цього. 12 липня 1922 року було видано наказ, згідно з яким 1-а Туркестанська стрілецька бригада була розгорнута в 1-у Туркестанську стрілецьку дивізію. Згодом назва бригади багато разів змінювалася. Але зараз це вже нецікаво. 19 січня 1992 року особовий склад 128-ї дивізії склав присягу на вірність народу України. Того ж року вона була перетворена з мотострілецької на механізовану. Після реформування армій на корпуси дивізія стала складовою 38-го армійського корпусу Збройних Сил України. З 1 грудня 2004 року 128-а гвардійська мотострілецька дивізія була переформована на 128-му окрему механізовану бригаду із збереженням усіх почесних найменувань та нагород. Ця назва зберігається за військовим об’єднанням і до сьогодні. Наразі назва бригади звучить так: 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада – Закарпатський легіон.

Чому Закарпатський легіон?

Справа в тому, що з перших днів нападу росії на нашу державу 128 ОГШБр була на передовій. Багато воїнів мали закарпатське коріння і спілкувалися між собою місцевою говіркою. Луганські сепаратисти та російські загарбники мови не розуміли, тож вигадали, що у складі ЗСУ воюють французькі легіонери. Самі наші Герої сприйняли звістку з гумором і навіть додали до своєї офіційної назви приставку «Закарпатський легіон». Варто додати, що 128 ОГШБр дійсно є інтернаціональною бригадою, адже до її складу входять етнічні угорці, чехи, словаки, румуни, навіть роми, які компактно проживають на території Закарпатської області.

Заслуги

Заслуг перед Україною у 128 Закарпатської бригади настільки багато, що їх навіть важко перерахувати.

Починаючи з 2014 року наші Герої завжди перебували у найгарячіших точках. Ці бійці – учасники Дебальцівського плацдарму, легендарних боїв на Горлівському напрямку,  визволителі Херсона та багатьох раніше окупованих рашистами територій.

Про 128 Закарпатську бригаду постійно пишуть світові видання, ними захоплюються, у «The New York Times» та в інших провідних газетах.

Президент України у своїх зверненнях регулярно дякує 128 бригаді ЗСУ та захоплюється бійцями.

Бригада перебуває у складі оперативного командування «Захід» і місцем постійної дислокації є Закарпатська область.

Вітання

Сайт Нова Свобода щиро вітає наших воїнів Світа, нашу доблесну 128 Закарпатську бригаду із Днем народження! Наші любі, наші рідні, наші кохані! Нехай щомиті береже вас Всевишній! Будьте такими ж мужніми левами, такими ж чудовими Людьми, такими патріотами рідної держави! Радості Перемог вам! Успіхів щомиті, здоров’я міцного і влучних пострілів!

Вас любить уся Україна! Вами пишається все Закарпаття! Від вас у захваті весь світ!

Нагадаємо, що Екскомандир 128 бригади Сергій Собко святкує День народження, а також, що 128 Закарпатська бригада привітала Залужного.

Вас також може зацікавити: У Мукачеві відкрили скульптуру на честь полеглих Героїв 128 бригади

Нова Свобода

128 Закарпатська бригада святкує День народження

Долучайтеся до наших сторінок у соцмережах:

Ми у Instagram

Ми у Facebook, а також тут

Ми у Threads

Ми у Telegram

Ми у YouTube

Ми у TikTok

Email:

novasvoboda8@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *