Двоє закарпатців обробляли басейн і отримали опіки
На жаль, отримати опіки нескладно. Але головне – потрібно знати, що робити у разі їх отримання, яку медичну допомогу надавати постраждалому.
Джерело
У соцмережі 103 Закарпатті інформувало про те, що двоє людей на Виноградівщині під час робіт із обробляння басейну спеціальною речовиною отримали опіки тіла
Деталі
10.16 на лінію «103» зателефонував чоловік з Виноградівщини і повідомив про опіки у двох працівників, що облаштовували його басейн. Вже за 6 хвилин бригада № 800 (фельдшер – Іван АЛЕКСИК, водій – Андрій ДЕЛЕНІ) була на місці пригоди. Як з’ясувалося, двоє чоловіків напередодні обробили чашу басейну хімічною речовиною проти плісняви, а сьогодні зранку продовжили роботу і розпочали випалювання. Однак, пари хімічної речовини що важким шаром накопичились на дні басейну, спалахнули… Обидва працівники отримали опіки відкритих частин тіла.
«За мої 30 років роботи на «швидкій» я вперше стикнувся з такими важкими та великими за площею опіками», – розповів Іван АЛЕКСИК.
Після знеболення та надання першої медичної допомоги травмованих було доставлено до реанімаційного відділення Виноградівської районної лікарні. Один з постраждалих 48-річний І. у вкрай важкому стані (опіки 90 % тіла), у його колеги, 57 -річного К., стан стабільно важкий (опіки понад 30 % тіла)…
Важливо!
Опіки є одними із найпоширеніших видів травм. Вони супроводжуються не тільки сильними больовими відчуттями, але й можуть призвести до тяжких ран, інвалідності і навіть смерті. Лікування цих травм тривале і є одним з найскладніших.
Надзвичайно важливо надати в перші хвилини травмування правильну домедичну допомогу. Понад 70% уражень — опіки, отримані в побутових умовах.
В Закарпатті щодня на лінію «103» надходять виклики від пацієнтів, родичів та знайомих з проханням терміново надіслати «швидку» через термічні ураження.
«103» нагадує про першу допомогу при термічних опіках:
1. Негайно припинити контакт із джерелом опіку
2. Швидко, але обережно видалити забруднений одяг та прикраси що знаходяться поблизу ділянки опіку, окрім речей які прилипли до ураженої шкіри
3. Обробити місце опіку холодною водою (від 5-10 хвилин і більше). Якщо внаслідок опіку постраждали великі ділянки шкіри , то накрити тканиною уражену поверхню і поливати холодною водою.
4. Прикрити рану стерильною пов’язкою.
5. Зателефонувати 103
Нагадаємо, що На Говерлі блискавка вбила 11-річну дівчинку та її батька, а також, що У річці Уж потонув 14-річний юнак
Вас також може зацікавити Ціни впали. Закарпатці масово купують на зиму яфини
Двоє закарпатців обробляли басейн і отримали опіки