• Чт. Січ 16th, 2025

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Spread the love

На Закарпатті врятували пораненого яструба

На Закарпатті місцеві мешканці врятували пораненого яструба. Птаха передали спеціалістам для реабілітації. Опікуються ним спеціалісти.

Джерело

Інформацію повідомив на своїй сторінці у соцмережі Карпатський біосферний заповідник.

Що з яструбом

За інформацією працівників заповідника, птаха принесли до їхньої центральної садиби місцеві мешканці. Утім проблема в тому, що там немає спеціаліста, який міг би здійснювати догляд за птахами. Передусіфм науковий співробітник нагодував яструба, бо хворий хижак був дуже голодник.

Відтак почалися пошуки людини, яка могла б надати птаху фахову допомогу. І спеціаліста відшукати таки вдалося. Орнітолог Леонід Покритюк люб’язно погодився допомогти.

Відтак яструба було відправлено у волонтерський центр для переселенців  Берегово, в якому він проходитиме реабілітацію. Після покращення стану, яструб буде випущений в природнє середовище його існування.

Чим цікавий яструб

Сайт Нова Свобода більш детально розповість про цього унікального птаха.

Яструб великий – найбільший вид з роду яструбових, типовий лісовий мешканець. Він обирає ліси будь-якого типу з високими деревами. В Україні поширений на всій території, осілий вид. Це – чудовий мисливець, який харчується м’ясом, може вполювати навіть домашню птицю.

Зовнішність: Яструб карпатський має середні розміри, його довжина становить приблизно 50-60 см, а розмах крил — близько 110-130 см. Оперення у них темне з верхньої сторони тіла і світліше низу. У дорослих особин можна помітити характерний поперечний смугастий малюнок на червоному оперенні хвоста.

Стратегія міграції: Яструби карпатські є переважно мігруючими птахами. Вони виконують літо в гірських регіонах, де розмножуються і виховують своє потомство, а взимку мігрують на південь у пошуках сприятливих умов та додаткового джерела їжі.

Збереження: Яструб карпатський є об’єктом охорони в багатьох країнах, оскільки їх чисельність зменшується через знищення природного середовища та внутрішнього місця для гніздування. Вони також можуть призвести до впливу забруднення довкілля та використання пестицидів.

Екологічна роль: Яструби карпатські гравці мають важливу роль у природних екосистемах як регулятори популяції малих савців та інших птахів. Вони допомагають зберегти баланс у природних біооценозах та підтримувати різноманіття видів.

Це лише кілька цікавих аспектів щодо яструба карпатського. Ці вразливі птахи є чудовими представниками дикої природи та природної краси Карпатських гір.

Нагадаємо, що Ціни впали. Закарпатці масово купують на зиму яфини, а також, що Захисник подарував діду на свято унікальну картину.

Вас також може зацікавити У Хусті на кладовищі така трава, що й могили не видно

Нова Свобода

На Закарпатті врятували пораненого яструба

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *