128 Закарпатська бригада показала гордість штурмовиків
128 Закарпатська бригада показала гордість штурмовиків – свої бойові берети кольору ґрунту і передала привіт усім українцям.
Джерело
Допис та світлини у соцмережі оприлюднила 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада.
Цитата
“Берет кольору ґрунту – це найвища відзнака для кожного гірського штурмовика. Воїни проходять через вогонь і воду, щоб його отримати. Військовослужбовиці 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади довели, що не гірше чоловіків можуть пройти це випробування та отримати берет з квіткою едельвейса”, – зазначили наші Герої
Емблема 128 огшбр
Що означає емблема 128 Закарпатської бригади? Шеврон – це передусім розпізнавальний знак і наших Героїв впізнають саме за ним. 128 ОГШБр має чорно-білу емблему – символ контрасту, війни і миру. На шевроні зображено гуцульські символи, адже бригада передумсім є гірською і дислокується на Закарпатті. Отже, едельвейс. Шовкова косиця. Символ горян, який росте тільки у високогір’ї і знайти цю диво-рослину можуть тільки відчайдухи, найбільш сміливі, найбільш стійкі, найбільш відважні. Існує багато легенд про те, як її ходили шукати леґіні, але приносили виключно найкращі. Саме такими є й наші гірські штурмовики, наша опора, надія та гордість ЗСУ! Також едельвейс асоціюється з коханням. А наші бійці кохають і є коханими, люблять свій край, рідну землю, усіх співвітчизників.
Бартка – гуцульський молоток. Їх на шевроні 128 бригади аж дві і вони перехрещені, як списи. Для мешканців Карпат бартки були багатофункціональним інструментом, виконували роль і ціпка, і молотка, і сокири. Це – холодна зброя наших пращурів, із якою вони могли й оборонятися, і нападити, і ходити на полювання, і виконувати господарські роботи. Саме такими універсальними є й наші Герої зі 128 Закарпатської бригади.
Отже, саме такий шеврон є на беретах наших гірських штурмовиків. Саме з такими емблемами вони йдуть у бій і женуть ворога з рідної української землі.
А що означає бойовий берет?
Цей елемент одягу загалом у війську з’явився ще у в XVI-XVII ст. Широкого розповсюдження набув під час першої світової війни. Саме в той час французькі танкісти започаткували бойовий берет у звичній для нас формі. Мода почала швидко поширюватися по всій Європі. Військо УНР також мало свій берет чорного кольору.
Наші Герої мають і свій, і він із гірським едельвейсом.
Закарпаття пишається неймовірною 128 бригадою.
Нагадаємо, що Екскомандир 128 бригади Сергій Собко святкує День народження, а також, що 128 Закарпатська бригада привітала Залужного.
Вас також може зацікавити: У Мукачеві відкрили скульптуру на честь полеглих Героїв 128 бригади
128 Закарпатська бригада показала гордість штурмовиків