• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

128 Закарпатська бригада – гордість ЗСУ: «The Washington Post»

Spread the love

128 Закарпатська бригада – гордість ЗСУ: «The Washington Post»

128 Закарпатська бригада: гордість ЗСУ. «The Washington Post» знову написав статтю про наших Героїв! Матеріал про Запорізький напрямок та розмінування територій.

Джерело

Провідна американська газета «The Washington Post» вже неодноразово писала про 128 Закарпатську бригаду. Автори: Ізабель Хуршудяні,  Каміла Грабчук.

Текст

Сайт Нова Свобода подає перепублікацію статті “Найбільша перешкода для контрнаступу України? Мінні поля” Дотримуємося мови оригіналу, тільки в перекладі на українську.

128 Закарпатська бригада – гордість ЗСУ: «The Washington Post»

Ділянки перед оборонними опорними пунктами росіян на півдні та сході щільно заміновані

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ, Україна. У дуже повільному процесі, який став визначати швидкість українського контрнаступу, невеликі групи саперів на передовій повзають через мінні поля. Іноді це їм доводиться робити буквально на животі — щоб підірвати оборону Росії та розчистити шлях для військ для наступу.

За словами солдатів, тривале нарощування контрнаступу, яке почалося близько місяця тому на кількох ділянках поля бою на сході та півдні країни, дало росіянам час підготуватися. Ділянки глибиною від 3 до 10 миль перед основними опорними пунктами росіян були щільно заміновані протитанковими та протипіхотними мінами та дротами. За їхніми словами, ця оборона була успішною у стримуванні українського просування.

Потрібен прорив

У результаті збройні сили Києва змінили стратегію, повідомили українські військові. Замість того, щоб намагатися прорватися за допомогою бойових машин піхоти та бойових танків, які західні союзники надали на допомогу Україні в цьому контрнаступі, підрозділи просуваються вперед, повільно, пішки.

«Танк з якоюсь бронею вже нічого не зробиш, тому що мінне поле занадто глибоке, і рано чи пізно воно зупиниться, а потім буде знищено зосередженим вогнем», – заявив головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний. Про це він сказав нещодавно в інтерв’ю The Washington Post.

Bradley та Leopard ЗСУ сподобалися

Боротьба України на мінних полях виявила вразливість транспортних засобів і танків. Особливо це стосується нещодавно прибулих американських бойових машин Bradley та німецьких танків Leopard — які офіційні особи вітали як ключові для України, щоб відібрати окуповану територію в росіян. Машини завоювали похвалу солдатів — навіть після того, як вони натрапили на міни, більшість людей, які перебували всередині, вижили лише з незначними пораненнями. Але вони не змогли поодинці прорвати оборону Росії. Залужний сказав, що сучасні винищувачі, такі як американський F-16 , та інші системи необхідні для кращої підтримки наземних операцій.

«Нам потрібне спеціальне обладнання, нам потрібне спеціальне обладнання для дистанційного розмінування», – сказав Залужний. Він додав, що Україна використовує надані США системи M58 Mine Clearing Line Charge (MICLIC), але «вони також знищуються, так. У цьому немає нічого поганого. Їх потрібно багато».

Складність у просуванні є

У своєму зверненні ввечері в п’ятницю президент Володимир Зеленський визнав складність просування. «Ми всі повинні дуже чітко — якомога чіткіше — розуміти, що російські сили на наших південних і східних землях вкладають усе можливе, щоб зупинити наших воїнів», — сказав він. «І кожна тисяча метрів просування вперед, кожен успіх кожної нашої бойової бригади заслуговує подяки».

Високопоставлений український чиновник, який, як і інші, говорив на умовах анонімності для обговорення делікатних військових питань, сказав, що Київ отримав менше 15 відсотків від кількості засобів розмінування та інженерних засобів, включаючи MICLIC, яку він запитував у західних партнерів напередодні контрнаступу. Частина цього обладнання прибула лише минулого тижня, сказав чиновник.

Потрібні додаткові системи розмінування

Міністр оборони Олексій Резніков і Залужний розповіли The Post, що вони поінформували своїх західних колег про те, що їм терміново потрібні додаткові системи розмінування, такі як бангалорські торпедні заряди. Україна стримала частину бригад і має західну зброю, підготовлену для контрнаступу, намагаючись пробити мінні поля.

Генерал Марк А. Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, «розкриває карти».

Він каже: «Дивіться, тут нічого немає, тут нічого немає, тут більше нічого немає», — як сказав Залужний. «Одна з проблем, яка, безумовно, впливає на темпи наступу, – це мінні поля. Це проблема, яку ми бачимо. Чи можна було це вирішити швидше? Це могло бути. Як це можна вирішити? Принаймні генерал Міллі знає. Інше питання, чи може він з цим допомогти? Не знаю.”

Офіційні особи США заявили, що вони надали Україні майже всі види обладнання, яке вона запитувала перед контрнаступом. Офіційні особи попередили, що не завжди можливо забезпечити ту кількість, яку вимагає Україна, але сказали, що Вашингтон працює над тим, щоб найближчим часом надати більше не лише системи, але й зарядів, які вона використовує для підриву довгого ряду шахти.

Україні потрібна підтримка

Посадовці додали, що рішення США надати Україні спірні касетні боєприпаси вперше забезпечить Києву вогневу перевагу в цьому конфлікті, дозволяючи українцям належний час і простір для використання інженерного обладнання, яке вони вже мають.

Українські військовослужбовці на місцях також розповіли про вагання щодо використання більшої та досконалішої техніки для розмінування. Через те, що систем розмінування, на думку українців, так мало, вони стали легшою мішенню для російських військ, які визначили для них першочерговий удар. Глибина та щільність мінних полів є особливою проблемою вздовж південної запорізької лінії фронту. Там росіяни очікували, що українці атакуватимуть і намагатимуться перервати сухопутний коридор через окупований регіон, який з’єднує російський кордон із Кримом, українським півостровом, який Москва незаконно анексований у 2014 році.

Деякі ділянки вдалося розчистити

Рельєф місцевості в основному розлогий, відкриті поля з невеликою кількістю місць, де українці можуть замаскувати свою велику техніку та транспортні засоби. А росіяни для своїх позицій обрали височину, розповідають солдати.

Командир інженерно-саперного підрозділу 47-ї механізованої бригади сказав, що його група отримала наданий Німеччиною протимінний танк Wisent. Танк і аналогічні радянські зразки успішно розчистили деякі шляхи для підрозділів бригади для першого наступу.

«Але зараз їх використання вже неефективне, тому що ворог очікує появи такої техніки, яка буде масивною, яка буде шумною, яку легко побачити і, відповідно, нанести удар», – сказав Оскар.

Інший офіцер 47-ї бригади розповів, що в перший день контрнаступу деякі підрозділи бригади, які їхали на бойових машинах «Бредлі» і танках «Леопард», помилково пішли не тим маршрутом, на мінне поле, а не на те, яке підготували сапери заздалегідь.

На жаль, є втрати техніки

Машини для ліквідації перешкод йшли попереду колони, але група була змушена зупинитися, коли машини в тилу несподівано натрапили на міни та потрапили в пастку. Хаос створив скупчення транспортних засобів в одному місці. Потім росіяни почали атакувати українців з гелікоптерів над головою та протитанковими ракетами, сильно пошкодивши або знищивши кілька транспортних засобів і танків. За словами українського офіцера, окремі підрозділи, які залишили техніку, все ж зуміли захопити позиції російських окопів.

«Коли ворог бачить перед собою навіть танк «Леопард» і спецзасоби інженерної техніки, він першим буде знищувати спецтехніку», — сказав він. «Бо без цього всі інші не пройдуть. І всього за кілька днів наступу кілька таких машин було знищено разом з екіпажами».

Українці рятують те, що мають

Оскільки росіяни мають безпілотники в небі, які шукають будь-які системи розмінування, щоб націлити артилерією та ракетами, українці поки що намагаються врятувати те, що у них є. Деяку роботу виконують навіть вручну. Саперні підрозділи — іноді група лише з чотирьох осіб — часто чекають сутінків, щоб звільнити шляхи, оскільки вони надто помітні вдень, а в темряві — через прилади нічного бачення.

Пройтися з металошукачем нереально, кажуть сапери, бо вони занадто помітні. Тому вони повзають, покладаючись на свій зір, щоб помітити міни.

«Це нас дуже гальмує, тому що робота сапера потребує часу і спокою», – розповів командир інженерно-саперного батальйону 128-ї гірсько-штурмової бригади підполковник Микола Мороз. «У цих обставинах неможливо виконувати нашу роботу».

Росіяни також можуть скидати більше мін із безпілотників, пересіваючи території, очищені українцями. І як тільки українці дістануться до лінії російських окопів і захоплять нову позицію, вона також може бути замінована. Крім того, через те, що вони пересуваються пішки, а не на своїх нових західних машинах, солдати сказали, що поповнити запаси боєприпасів і евакуювати поранених є більш складним завданням.

«Ми готувалися, але росіяни теж готувалися», — сказав Резніков, міністр оборони України. «Вони розуміють, що інженерне обладнання зараз вирішує ключову проблему і змінює правила гри, тому вони хочуть спочатку знищити все це. Я надіслав ще одного листа всім нашим партнерам, щоб зосередитися на цьому прямо зараз».

У цьому звіті взяла участь Анастасія Галочка.

Нагадаємо, що  Екскомандир 128 бригади Сергій Собко святкує День народження, а також, що Начальник Генштабу привітав 128 бригаду з Днем народження

Вас також може зацікавити: 128 Закарпатській бригаді ворог знищив авто

Нова Свобода

128 Закарпатська бригада – гордість ЗСУ: «The Washington Post»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *