Як закарпатці рятуються від спеки
Як рятуються від спеки закарпатці, коли надворі температура вище 30 градусів? Залишатися вдома із увімкненим кондиціонером хочеться не всім, навіть у вихідні.
Тож сайт Нова Свобода поцікавився в наших краян, як вони охолоджуються, коли на вулиці надто спекотно.
Річка
Більшість краян ідуть на річку. Такі походи влаштують цілими родинами. Особливо, як кажуть, плавання корисне для дітей.
«У нас у місті дві ріки – Ріка і Тиса. Щодня після роботи і у вихідні практично на цілий день беремо з собою їжу та йдемо на Тису. Чоловік і рибу не проти половити, і діткам подобається така розвага. Вони й м’яча поганяють, і поплавають, і їдять набагато краще, бо на природі апетит у них добрий, – каже хустянка Юлія Дан. – У басейн ходити дуже дорого, а от ріка – ідеальний варіант відпочинку для нашої сім’ї!»
Такої ж думки й ужгородка Інна Коваль.
«Ми любимо відпочивати «дикарями». Благо, природа дала нам таку можливість. На річці купаємося не часто, бо вона мала, хоча полежати можна… А от на озера ходимо постійно. Найбільше подобається кар’єр та Кірпічка. Гуляти містом у спеку не подобається, треба вибиратися на природу!», – запевняє вона.
Іван Сойма з Тячева також вважає, що жоден басейн не може замінити живу воду з річки.
«Коли я був малим, не було ніяких аквапарків, басейнів та інших платних розваг. Ми купалися у Тисі і виросли міцними, як дуби! Натуральна жива вода – це найкраще для організму, що лише може бути. Вона загартовує, покращує імунітет, зміцнює організм, – наголошує чоловік. – Не проміняю Тису ні на що!».
Справді, дорогі басейни нині по кишені далеко не всім. Хоч чиновники деяких міст намагаються зігнати туди людей, розпускаючи чутки, що в річках купатися не можна, але, тим не менше, краяни все одно в більшості випадків надають перевагу саме відкритим водоймам у природних умовах.
Басейни, «штучне море»
Дехто усе ж прагне цивілізованого відпочинку і обирає басейни.
«Ми любимо їздити в Берегово у басейн. Звичайно, вдається поїхати далеко не щотижня але бодай 5-6 разів за літо там буваємо. Там термальні води і вони дуже корисні для організму. Беремо з собою і друзів, тож проводимо час цікаво і з користю», – стверджує мукачівка Тамара Попович.
А Марта Волощук із Хуста надає перевагу Солотвинським озерам.
«У Хусті – найдорожчий басейн у області. Тому ми краще їдемо у Солотвино і купаємося у закарпатському Мертвому морі. Де – досить затратно, якщо з дітками, але в той же час для здоров’я – неймовірно корисно. До того ж, там зараз усе впорядковано, територія дуже гарна, якщо немає свого транспорту, їздять маршрутки. Можна вранці поїхати, увечері повернутися», – ділиться думками жінка.
Ліс, гори
Кому ж до снаги походи Карпатами, збирання ягід та грибів, той вибирається до лісу.
«Найбільше часу з рідними ми проводимо у лісі. Це і відпочинок, і заробіток, і їжа для нас самих. Ягоди, гриби, фрукти з дикоростучих дерев, горіхи…. У наших лісах є все! Частину з’їдаємо самі, частину продаємо, – розповідає Оксана Роман із Тячівщини. – Часи зараз непрості, роботи немає, тож усі дружно замість культурного відпочинку, ходимо в гори. Там і природою насолоджуємося, і збираємо дари Карпат!».
Утім дехто любить ходити в гори задля подолання туристичних маршрутів.
«Я в ліс не ходжу на гриби. У мене азарт підкорювати якісь вершини, просто насолоджуватися затінком дерев, – зізнається ужгородець Павло Сайберт. – Як кажуть, кожному своє. У горах навіть у спеку прохолодно, та й криниць, джерел, потічків чимало. Можна скупатися хоч коли. Тому не бачу потреби ходити на річку, коли водойми в нас можна знайти навіть у найбільш дрімучих лісах».
Звісно, у закарпатців є й інші дозвіллєві програми на літо. Комусь більше до вподоби їхати на море, відпочивати у оздоровницях, або просто приймати холодну ванну вдома.
А як охолоджуєтеся у спеку ви?
Нагадаємо, що На Закарпатті знову цвіте гліцинія, а також, що У Карпатах цвіте червона рута, рододендрон східнокарпатський
Вас також може зацікавити: На Закарпатті врятували пораненого яструба
Як закарпатці рятуються від спеки