• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Герой із Закарпаття Василь Штефко отримав відзнаку

Spread the love

Герой із Закарпаття, що пішов на війну без обох ніг, отримав відзнаку

Герой із Закарпаття Василь Штефко, що пішов на війну без обох ніг, отримав відзнаку – нагрудний знак “Ветеран війни”. Служить у складі 128 ОГШБр.

Джерело

Про знакову подію сайту Нова Свобода повідомив сам Герой.

Що за відзнака

Нагрудним знаком «Ветеран Війни» нагороджуються особи, які мають статус ветерана війни згідно положень Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантій їх соціального захисту», а саме учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни. Нагрудний знак виготовлений з алюмінію.

Про Героя

Василь Штефко із села Кушниця, що на Хустщині, пішов на війну добровольцем. Вступив до лав 128 окремої гурсько-штурмової Закарпатської бригади. І все б нічого, але в 2014 році, перебуваючи за кордоном чоловік втратив обидві ноги і має інвалідність першої групи. Тобто, фактично мобілізації він не підлягав. Та його й брати на фронт насправді не хотіли, тож довелося трохи схитрувати і сказати, що в нього протез тільки один.

За словами пана Василя, до війська він хотів долучитися ще у 2014-му, але коли росія розпочала повномасштабне вторгення, не зміг втриматися – два дні не спав, а потім пішов до військкомату, аби разом з іншими боронити Україну.

У складі 128 Закарпатської бригади Василь Штефко з 2 березня 2022 року. Там його призначмили водієм. Закарпатець виконує бездоганно усі бойові завдання і мріє про перемогу.

На таких людях, як він, насправді тримається світ. Він – еталон людяності та патріотизму! Він – гордість і нашого краю, і України загалом!

На подив, те, що пан Василь пересувається на протезах, спочатку знали навіть не всі побратими, так вміло він усе приховував, бо боявся, що не допустять до виконання завдань.

Вдома на Героя чекає любляча родина – дружина та донька.

Сам пан Василь власним прикладом усім тим, хто сидить у тилу, показує, що боронити Україну може кожен, адже він зміг!

І подвиг цієї Людини надихає! Адже Василь Штефко є насправді взірцем незламності, непереможності і непохитності.

Нагадаємо, що Герой зі 128 Закарпатської після поранення мріє про передову, а також, що 128 Закарпатська бригада – гордість ЗСУ: «The Washington Post»

Вас також може зацікавити: Закарпатських школярів нагородили грамотами з підписом Залужного

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *