• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Василь Кузан та Андрій Любка увійшли до Шевченківського комітету

Spread the love

Василь Кузан та Андрій Любка увійшли до Шевченківського комітету

Василь Кузан та Андрій Любка увійшли до Шевченківського комітету. Зеленський оголосив лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка за 2023 рік. Також він затвердив новий склад Шевченківського комітету.

Джерело

Відповідний указ з’явився на сайті президента у п’ятницю, 28 липня.

Хто увійшов до комітету

Головою Президент призначив актора Євгена Нищука, а до складу комітету увійшли два закарпатські поети та письменники Андрій Любка та Василь Кузан.

Крім них обиратимуть кращих літераторів України:

 перекладач та літературний критик Дмитро Чистяк, президент Асоціації театральних критиків України Сергій Васильєв, викладачка та лекторка з міжнародним досвідом Ганна Веселовська, художник, есеїст, арт-куратор Олексій Жиров, викладач кафедри кінорежисури в інституті ім. І. Карпенка-Карого Ігор Гайдай, член журі “Книги року BBC” Вадим Карп’як, кандидатка мистецтвознавства,  Олена Кашуба-Вольвач, майстриня народного мистецтва, мистецтвознавиця Валентина Корнієнко, вокаліст групи ТНМК Олег (Фагот) Михайлюта, акторка Іванна Сахно, експертка Українського культурного фонду Олеся Мудрак-Ковалів, президент Національної академії мистецтв України Віктор Сидоренко, композиторка Богдана Фроляк, Кавалер французького ордена мистецтв та літератури Андрій Халпахчі, солістка Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка Анжеліна Швачка.

Нагадаємо

Торік довкола премії Шевченка вибухнув скандал.

9 березня не були лауреатів опублікова імена лауреатів та не з’явився відповідний указ президента, яким оголошуються результати.

Аж 11 березня комітен опублікував заяву, яу якій оголосив імена лауреатів. Утіфм переможців назвали лиге в частині категорій а на сайті Президента указ так і не з’явився.

13 березня Юрій Макаров після гучного скандалу у супільстві пішов у відставку з посади голови Комітету. 16 березня Шевченківський Комітет склав повноваження.

Зараз же сформовано вивий комітет.

Нова Свобода вітає Андрія Любку та Василя Кузана з тим, що вони увійшли до Шевченківського комітету.

Нагадаємо, що Комбат 128 Закарпатської бригади: кожен боєць – Герой, а також, що Командира 128 ОГШБр Віталія Невінського обожнювали підлеглі

Вас може зацікавити: Сергій Лаврененко з Миколаєва. Закарпатські волонтери шукають рідних

Національна премія України імені Тараса Шевченка (Шевченківська премія) – це висока і почесна державна нагорода України, найвища творча відзнака за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва, яку присуджують за кращі літературні твори.

Нова Свобода

Василь Кузан та Андрій Любка увійшли до Шевченківського комітету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *