• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Мукачівцям, які представляли Україну у Європі, не дозволили скористатися власними сценічними костюмами

Spread the love

Мукачівцям, які представляли Україну у Європі, не дозволили скористатися власними сценічними костюмами

Мукачівцям, які представляли Україну у Європі, не дозволили скористатися власними сценічними костюмами. Хоча раніше вони шили їх за власні кошти. Колектив, що днями виступав у Німеччині та Австрії, потрапив у халепу з боку чиновників мерії.

Джерело

Резонанс у соціальній мережі Фейсбук підняв Володимир Горішняк.

Цитата

“УЯВЛЯЄТЕ, МИ ЇДЕМО УКРАЇНУ ПРЕДСТАВЛЯТИ, А НАМ КОСТЮМИ НАШІ НЕ ВИДАЮТЬ, ХОЧА МИ ЇХ В АРЕНДУ ПРОСИЛИ…”

Голова ГО”Паланок” Маріанна Варварцева оприлюднила скандальну інформацію про те, як чиновники з відділу культури Мукачівської міської ради “допомогли” танцювальному колективу гідно підготуватися до виступу за кордоном на запрошення мерів міст Німеччини та Австрії

“Мукачівська молодь гідно представляє Україну у Європі!”.. Публікацію під таким заголовком минулого тижня оприлюднив портал “Нова Свобода“. Зокрема, повідомляється, що під час творчої поїздки, артистки від Мукачівського Центру культури та відпочинку “Паланок” виступили із концертною програмою у Верхній Австрії. Згодом, наші земляки побували на прийомі у мера міста Клагенфурт Крістіана Шнайдера. Після цього дали концерт у приміщенні обласної ради та зустрілися з головою парламенту Каринтії Райнгольдом Рором”, – пише він.

Мукачівцям, які представляли Україну у Європі, аплодували стоячи

Гастрольне турне мукачівського колективу фінішувало у австрійському містечку Філлах, де наші землячки виступили із двогодинною концертною програмою. За словами керівниці центру пані Варварцевої, місцеві мешканці зустріли мукачівців з неймовірною теплотою та гостинністю

– З містом Філлах нас пов’язує понад як дванадцятирічна дружба, а отже представляти наш колектив місцевим мешканцям особливої потреби не має, – наголосила Маріанна Варварцева.

Не менш цікавим видається те, як гастролі нашого колективу за кордоном висвітлювали самі організатори цього турне. Зокрема, Bernard Gaida у соцмережі зробив такий допис: “Понад двадцять дівчат, які є учасницями німецького культурного центру «Паланок», під час виступу з концертами, представили публіці німецькі танці и народні песні. Колектив під керівництвом Маріанни та Діани Варвацевих також привезли із собою виставку, що розповідає про розвиток німецької культури в Україні і яку буле представлено у місцевому “Europahaus”.

Чому мовчить мерія

А тепер про найцікавіше, а, якщо бути більш точним – про найганебніше. Чому про успішне гастрольне турне мукачівського колективу країнами Європи на сайті Мукачівської міської ради – ані слова? Вам не видається це дивним?… Мені – так… Хоча можна припустити, що причина ось такого демонстративного ігнору самобутнього колективу з боку ратуші, криється саме у довготривалому конфлікті. Він виник між сторонами ще два роки тому і тепер лише рішення суду нарешті має покласти край цим “розбіркам”.

Дотримуючись нейтралітету у висвітленні цього конфлікту, не можу не наголосити на одному факті, який, за словами керівниці танцювального колективу “Паланок” пані Варварцевої мав місце напередодні гастролей її підопічних країнами Європи”, – наголошує автор допису.

Сценічні костюми довелося брати в оренду

Тож чому мукачівцям, які представляли Україну у Європі, сценічні костюми довелося брати в оренду?

Маріанна стверджує, що “керівництво відділу культури Мукачівської міської ради не дозволило нам скористатися під час гастрольного турне сценічними українськими костюмами, які свого часу були зшиті спеціально для нашого колективу. Ви можете це собі уявити?.. Ми їдемо за кордон представляти навіть не місто – країну, а нам чиновники чинять ось такі пакості . Хоча ми навіть не просили їх дати нам костюми задарма: ми були готові взяти їх в оренду! І все одно – ні!”

Хочу наголосити: це – слова Маріанни Варварцевої. Чи дійсно вона отримала від відділу культури Мукачівської міської ради відмову в проханні взяти сценічні костюми “на прокат” я достеменно точно знати не можу. Але… якщо такий факт дійсно мав місце, то це – навіть не ганьба! Це вчинок, по факту якого в ратуші мали б негайно провести відповідне службове розслідування. І цей пост цілком може бути підставою для нього.

Нам також було б цікавим почути коментар щодо цього інциденту і від профільної заступниці мера Мукачева Юлії Тайпс, і від голови постійно діючої Гуманітарної комісії Мирослава Гавришко. Ну, і звісно, від самого мера Мукачева Андрія Балоги. Причому не лише того, що стосується історії з орендою сценічних костюмів, які, на жаль, виявилися “поза зоною досяжності” для юних артистів нашого міста на час їхніх гастролей в Німеччині та Австрії, а й взагалі того що стосується подальшої долі Мукачівського Центру культури та відпочинку “Паланок””, – додає Володимир Горішняк.

Проблеми почалися раніше

Нагадаю, що після здобуття незалежності Україною, коли в державі розпочалося відновлення пригноблених у радянський період культур національних меншин нашого краю, рішенням виконавчого комітету Мукачівської міської ради, будівлю за адресою м. Мукачево, вул. Графа фон Шенборна, буд. 4. було повернуто в користування німецькій національній меншині, що компактно проживає у мікрорайоні «Паланок».

У 1993р. тут було створено ГО «Паланок» для національно-культурного відродження німецького населення цього району міста та ініційоване питання щодо надання товариству будівлі (колишнього дитячого садка № 4) по вул. Островського, 4 (нині – графа фон Шенборна,4).

На підставі цього рішення ГО товариство німців «Паланок» здійснювала свою діяльність у цій старій будівлі з 1993 року по березень 2022 року.

У вересні 2021 року рішеннями Мукачівської міської ради було реорганізовано комунальний заклад культури та відпочинку «Паланок», а будівлю, де знаходились ГО «Паланок» та комунальний заклад культури «Паланок», було передано Мукачівському історичному музею.

В результаті цієї реорганізації, починаючи з березня 2022 року ГО товариство німців «Паланок» було позбавлено можливості користуватися цією будівлею .

Саме цей факт, власне, і став причиною тому, що у червні 2022 року ГО «Паланок» звернулася до суду із позовом до Мукачівської міської ради щодо захисту порушених прав. Судовий процес триває, справа перебуває на стадії апеляційного оскарження.

А тим часом поки будівля та прилегла територія занепадають, учасниці танцювального колективу вимушені власними силами шукати притулку для занять хореографією за для того, аби під час закордонних турне, гідно представляти за межами держави і Україну, і рідне місто зокрема”, – зазначає Володимир Горішняк.

Нагадаємо, що Андрій Любка відправив 175-ту машину для ЗСУ, а також, що Бойові медики. 128 Закарпатська бригада вітає лікарів.

Вас також може зацікавити: 128 Закарпатська бригада привітала Україну зі святами

Нова Свобода

Мукачівцям, які представляли Україну у Європі, не дозволили скористатися власними сценічними костюмами

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *