• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Герої без зброї! Закарпатські піротехніки розміновують Україну

Spread the love

Герої без зброї! Закарпатські піротехніки розміновують Україну

Герої без зброї! Закарпатські піротехніки розміновують Україну. Вони працюють у гарячих точках і ризикують життям. Займаються непростою справою – розмінуванням. Їм непросто, але вони рішучі та дієві, впевнені в успішності операцій, які виконують. Адже вони – наші Герої!

Джерело

Про неймовірних хлопців, які виконують надважкі задачі розповіло Головне усправління ДСНС в Закарпатській області.

Головне

Наразі закарпатські піротехніки працюють на Донеччині.

«Головне, аби в такі непрості часи для нашої країни кожен знаходився на своєму місці та робив те, що вміє найкраще для досягнення спільної мети» – впевнений піротехнік Василь Галайка, уроженець села Тур’ї Ремети, Закарпатської області.

Про Героя

Свої 24 роки хлопець зустрів у четвертій за рахунком ротації в Донецькій області, а до того встиг попрацювати на деокупованих територіях Київської, Харківської, та Миколаївської областей. З юних років Василя приваблювали зброя та боєприпаси, тож бажання дізнатися «як це все працює» було, однак не було розуміння, як зробити це справою життя.

Попрацювавши рік автослюсарем, він замріявся про роботу, яка дійсно приноситиме користь, «а не просто сидіти в кабінеті та перекладати папірці». Василь розповідає, що побачив можливість спробувати себе в цьому напрямку, почувши історію від друга-рятувальника, про те, як хлопці їздять на розмінування. Тож наступного дня вже стояв біля кабінету відділу кадрів місцевого територіального підрозділу.

Спробував та працює вже три роки, півтора з яких – в умовах повномасштабного вторгнення, яке зовсім не злякало, а навпаки розпалило інтерес: «Я йшов за покликом серця, і навіть в умовах агресивної війни нічого не змінилося. Кожне відрядження – це вже звична для мене робота. Ба більше, для мене це за честь».

Завжди на позитиві

Перед поїздкою на першу ротацію Василь мав позитивне налаштування та впевненість у власних навичках, тим більше з підтримкою колег та командира вже немає нічого нездійсненного. Завжди є можливість порадитися та запитати у більш досвідчених, якщо у чомусь сумніваєшся – каже він.

Перебуваючи у прифронтових містах та розміновуючи тамтешні території, чоловік зробив спостереження щодо тактики дій ворога. «Ні для кого давно не секрет, що ціль окупантів не обмежується захопленням наших міст та сел. Вони хочуть знищити українців, як націю щоб не було кому робити спротив. Тому тікаючи, мінують наші населені пункти вкрай підступно: закладають вибухівку з особливою жорстокістю, навіть у дитячі іграшки та речі, що використовують люди повсякденно».

Чекає на Перемогу

Не зважаючи на всі ризики, роботу Василь виконувати не боїться та й мотивації не бракує: «Стає страшно хіба від усвідомлення того, що вже звик до роботи та життя в умовах постійної небезпеки. Те, до чого здатна звикнути людська психіка – ось що насправді вражає. І це я зараз навіть не про себе, а про людей, які досі лишаються жити на прифронтових територіях та щодня чують звуки вибухів. Якщо вони не полишають свої домівки, то і для нас є заради кого виконувати свою роботу».

Герой цієї розповіді найбільше чекає на нашу перемогу, адже тільки тоді люди зможуть повернутися додому, а піротехніки ДСНС зроблять усе, що в їх силах аби допомогти відновити там мирне життя.

Нагадаємо, що Керівника легендарного підрозділу «Птахи Мадяра» нагородили відзнакою, а також, що Бейло зі 128 ОГШБр у перервах між боями готує закарпатські страви

Вас може зацікавити: Багатофункціональний баґґі Героям128-ї Закарпатської бригади відвіз Андрій Любка

Нова Свобода

Герої без зброї! Закарпатські піротехніки розміновують Україну

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *