• Чт. Гру 5th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

У Мукачеві під дерусифікацію потрапила вулиця Кастуся Калиновського

Spread the love

У Мукачеві під дерусифікацію потрапила вулиця Кастуся Калиновського

У Мукачеві під дерусифікацію потрапила вулиця Кастуся Калиновського. Мова йде про бліоруса, який у боротьбі проти росії зумів свого часу об’єднати різні народи.

Джерело

Новину у соцмережі повідомив Володимир Горішняк.

Цитата

“БО Я ТАБЕ З-ПАД ШЫБЕНІЦЫ КАЖУ, НАРОДЗЕ, ШТО ТАГДЫ ТОЛЬКІ ЗАЖЫВЕШ ШЧАСЬЛІВА, КАЛІ НАД ТАБОЮ МАСКАЛЯ УЖО НЯ БУДЗЕ”

На межі грандіозного скандалу: у Мукачеві під “дерусифікацію” потрапила вулиця Кастуся Калиновського – легендарного білоруса, який ще 1863 року спромігся об”єднати навколо себе декільна націй в боротьбі проти… російської імперії, а тепер його ім”я носить один з діючих підрозділів Збройних Сил України, що брав участь у звільненні Бучі та чинив опір оркам в Бахмуті

Останнім часом, особисто в мене складається враження, що люди з ратуші – тобто ті, хто наділені владними повноваженнями – у буквальному сенсі цього слова змагаються між собою за право ухвалити… найскандальніше рішення, яке своєю чергою не підлягає жодному логічному поясненню.

Чим займається комісія?

Так ось, у цьому недолугому змаганні, умовну “пальму першості зі знаком мінус” за 2023 рік можна достроково присвоїти… Комісії з питань збереження історичної спадщини, найменування та перейменування вулиць, встановлення пам’ятних знаків в місті Мукачево та населених пунктів, що входять до складу Мукачівської міської територіальної громади.

Про конкретні персоналії цього колегіального органу говорити важко, оскільки на офіційному сайті Мукачівської міської ради – про його членів – ані слова. Але судячи зі світлин, якими прес-служба ратуші ілюструє свої пости про діяльність саме цієї комісії, з високою долею ймовірності можна зробити висновок, що очолює цю компанію керуючий справами міської ради Олександр Лендєл.

Косяки у роботі?

Про відверті і до того ж регулярні “косяки” в роботі цієї комісії, наша група вже писала неодноразово. Тому повторюватися – не бачу жодного сенсу.

Натомість про нові “зашквари” від пана Лендєла та його сподвижників – промовчати аж ніяк не можна.

Насамперед, йдеться про без перебільшення, скандальне рішення, яке саме ця комісії подала на затвердження депутатам міської ради під час останньої сесії, що відбулася 30 листопада поточного року, а саме – про перейменування вулиці Кастуся Калиновського на вулицю Василя Гарагонича.

Так ось. Наразі, я не маю жодного наміру піддавати сумніву факт того наскільки гідною є та чи інша постать, аби бути увіковіченою у назві однієї з вулиць нашого міста.

Хто такий Кастусь Калиновський?

Цим постом я хочу лише акцентувати увагу і мешканців нашого міста, і членів все тієї ж комісії з перейменування нещодавно перейменованих вулиць, на тому, що ім’я Кастуся Калиновського носить один з діючих бойових підрозділів Збройних Сил України. Його було сформовано ще у березні 2022 року як батальйон для захисту України, а саме — міста Києва від російського вторгнення в Україну 2022 року під час російсько-української війни. Воїни саме цього підрозділу гідно зарекомендували себе в запеклих боях за звільнення Бучі, Ірпеня, Ворзеля. Трохи згодом вони брали участь у визволенні Херсонщини, обороні Сєверодонецька, боях на Запорізькому напрямку та за Бахмут, а нині успішно воюють проти ворога на Донбасі.

Тут варто також зазначити, що підрозділ було названо на честь Кастуся Калиновського не випадково. Більше того в цьому був неабиякий символізм. Адже Калиновський вважається істориками одним з лідерів Січневого повстання білорусів, поляків, литовців та українців проти Російської імперії ще 1863 року.

Свідомі білоруси на боці ЗСУ

Цікаво, що на створення батальйону до складу якого увійшло щонайменше 50 громадян Білорусі, самопроголошений президент лукашенко відреагував у притаманній йому манері, обізвавши своїх співввітчизників «сумашедшими гражданами». Хоча серед нині діючих бійців полку имені Каліновського є справді непересічні постаті. Наприклад, Павло Шупрмей – легендарний білоруський весляр, який брав участь у двох Олімпійських іграх і є володарем кількох світових рекордів.

Отже, тим часом, поки національно-свідомі білоруси, які обрали своїм світочем та покровителем Кастуся Калиновського, незважаючи на утиски лукашенківських посіпак та відкриті проти них кримінальні справи на батьківщині, у складі одного з підрозділів ЗСУ виборюють незалежність нашої країни, десь у глибокому тилу тієї самої країни, а саме в Мукачеві. наші співвітчизники, які, вочевидь, не є надто обізнаними в питаннях воєнної історії, перейменовуючи вулиці, показово демонструють свою зневагу до тих постатей, які ще багато століть тому були об’єднуючим ланцюгом серед різних національностей у боротьбі проти російської імперії.

Мукачівці в ступорі

Приємно констатувати, що серед учасників нашої групи знайшлися й історично підковані мукачівці, які також, образно кажучи, “впали в ступор” від невігластва чинних членів комісії з перейменування вулиць. Зокрема, одна з мешканок Мукачева, коментуючи доволі сумнівне рішення членів комісії, зазначила: “Цікаво… Виходить, що Білоруська, яка була перейменована в честь білоруса, ім’я якого має інтернаціональний полк ЗСУ, а воїни якого захищають Україну від ворога, знову таки, втретє, перейменована в честь Гарагонича. Виходить, що Кастусь Калиновський, менш достойний, щоб його ім’ям було названо вулицю в Мукачеві?? Якщо чесно, я навіть не знаю як назвати даний факт.”

“Даний факт” можна трактувати як завгодно. Але він точно аж ніяк не знімає з членів комісії відповідальності ось за такий, перепрошую за товтологію, безвідповідальний підхід до вибору назви вулиць.

Вже скільки постів (лише нашою групою) було написано з цього приводу, а членам комісії – як горохом об стіну. І правда: ну, що тут може бути незрозумілого? Перед тим як ухвалювати чи інше рішення, не полінуйтеся – вислухайте мешканців вулиці, “погугліть”, проведіть громадські слухання, зрештою, оголосіть конкурс.

Як в анекдоті

Так – ні: спочатку женуть – наче голі в лазню, потім – поспіхом друкують таблички з новими назвами вулиць (витрачаючи при цьому, зауважте, не свої – а наші із вами гроші), потім самотужки розвішують таблички на фасадах будинків мешканців, при цьому навіть не знайшовши часу поінформувати людей з приводу зміни назви вулиці. Ну, а потім… А потім, як у тому анекдоті, “концепт змінюється” – депутати, навіть не вмикаючи свої голови чисто на автоматі знову переголосовують за “бодягу”, яку їм підсунули все ж ті самі одіозні члени комісії, потім – нові таблички демонтуються, дірки на фасадах, звісно, залишаються, а нові “лейби” зі швидкістю світла ліпляться на вже порядком покоцаний фасад.

“Білоруська” – “Кастуся Калиновського” – “Василя Гарагонича”!

Промайнуло трохи більше року, а вулиця, завдяки “історикам” зі складу сумнозвісної комісії вже тричі(!) змінила назву… І десь у глибині душі, моя інтуїція мені підказує, що на цьому цей “цирк на дроті” не скінчиться..

Володимир Горішняк, адміністратор групи “МукачевоSOS”

Нагадаємо, що У Вишкові на благодійному ярмарку школярі зібрали більше 16 тис грн для ЗСУ, а також, що Мережею ширяться фейки про новий вид грошових виплат

Вас може зацікавити: Чи законно забудовують Мукачево?

Нова Свобода

У Мукачеві під дерусифікацію потрапила вулиця Кастуся Калиновського

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *