Героя можна побачити, як живого. Інтерактивну стелу відкрили у Хусті
Героя можна побачити, як живого. Інтерактивну стелу відкрили у Хусті. Це – справжня цифрова новація, яка буде цікавою особливо молоді, адже вона – наше майбутнє покоління! 6 грудня, до свята з нагоди Дня Збройних сил України, у центральній частині Хуста, на вулиці Карпатської Січі відкрили цифровий меморіал нашим Героям-землякам. Подібного у області немає!
Кому завдячуємо?
Це стало можливим завдяки передусім ГО «Фойта», ініціативному об’єднанню людей, які з перших днів повномасштабного вторгнення допомагають нашим військовим, а також автору ідеї – керівнику благодійного фонду відродження Хустського замку Богдану Шерегію та меценату, який оплатив як роботу з дизайну, так і проектування, виготовлення пам’ятника, а також впровадження ІТ-технологій, керівнику ТОВ «ХУСТФАРМ» Василю Кузьмі.
Що за стела?
Освячували стелу священники греко-католицької, православної, римо-католицької та реформаторської церков. Ведучою заходу стала директорка Хустської ЗОШ І-ІІІ ст. №6 Тетяна Дуда. Після панахиди усі бажаючі могли запалити свічки на знак пам’яті за полеглими земляками.
Як розповів сайту Нова Свобода Богдан Шерегій, цифровий меморіал – це новація, якою можуть користуватися абсолютно всі, але найкраще, якщо у користувача сучасний смартфон.
«Потрібно через QR-код завантажити у телефон спеціальний додаток. Якщо він із відповідними технічними характеристиками, через нього можна навіть віртуально поспілкуватися з полеглим Героєм, побачити його у спеціально обраному місці – чи в себе вдома, чи в центрі міста, чи у Австралії, чи в Америці. У кого ж у смартфоні технічні можливості дещо слабші, може просто дізнатися інформацію про бійця, який віддав життя за нас із вами, за Україну, тобто, побачити його фото, прочитати коли і де народився, коли загинув», – зазначив він.
За словами пана Богдана, такі новації, зокрема, доповнена реальність, вже використовувалися при відновленні вигляду Хустського замку.
Що ще буде
Крім власне цифрового меморіалу, у Хусті також буде Алея Слави, де можна буде наживо побачити фото з інформацією про загиблих Героїв. Подібні наразі є в Мукачеві, між іншим, також створені волонтерами, та в Ужгороді (виставляють періодично на Петефі).
Крім того
Як розповів Богдан Шерегій, над стелою працювало багато людей.
«Багато чим займалася компанія «Chameleon Age» – стартап у сфері автентичної історичної реконструкції за допомогою AR/VR технологій, яка є лідером у сфері цифрових технологій в Україні і займається власне збереженням історичної спадщини через сучасні засоби, сам пам’ятник зробили наші місцеві фахівці. Їх звати Богдан та Леонід До речі, Леонід, який працював із металічними конструкціями, він є внутрішньо переміщеним, сам з Луганська, наразі мешкає в Ужгороді і там налагодив виробництво. Він є одним з кращих фахівців у своїй галузі», – зазначив він.
Спасибі всім, хто долучився до доброї справи!
Нагадаємо, що У Вишкові на благодійному ярмарку школярі зібрали більше 16 тис грн для ЗСУ, а також, що Мережею ширяться фейки про новий вид грошових виплат
Вас може зацікавити: Чи законно забудовують Мукачево?
Героя можна побачити, як живого. Інтерактивну стелу відкрили у Хусті