• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Закарпатського безхатька викинули з лікарні і порадили мити ноги

Spread the love

Закарпатського безхатька викинули з лікарні і порадили мити ноги

Закарпатського безхатька викинули з лікарні і порадили мити ноги. Прикрий інцидент трапився цими днями у Мукачеві. Небайдужі ледве добилилися госпіталізаціхї безпритульного чоловіка але в медзакладі його протримали недовго.

Джерело

Новиною поділилися ГО “Волонтери Закарпаття” та Володимир Горішняк

Закарпатського безхатька нікому не потрібно?

“Україна починається з тебе, Україна не лиш правова держава, а й соціальна!🙏🇺🇦
Проблема безхатьків вічна, вона ніколи не зникне, але зменшити показники можна і необхідно вирішити, лише якщо є воля і бажання🙏
Людяність, це одна із чеснот, яка повинна керувати людиною!

Відповідно до ст.1 Конституції України – Україна є демократичною, соціальною, правовою державою.
Соціальна держава є надійним досягненням суспільного гуманізму та прогресу цивілізації розвитку суспільства. Її мета та шляхи здійснення мають бути усвідомлені та визнані кожним громадянином, кожною соціальною групою. В центрі всіх рішень постає людина з гарантованими державою правами і свободами.

Людина на межі життя і смерті

Волонтери Закарпаття не стоять осторонь, коли людина опинилася на межі життя і смерті, коли громада повинна об’єднуватися, щоб зарадити проблемам безхатьків, знедооени.
На превеликий жаль, війна також вносить свої корективи, коли скалічені фізично і морально, ветерани можуть опинитися у вкрай складних ситуаціях.
Ми не можемо стояти осторонь, коли жива людина не має захисту з боку держави на місцях, кожна доля, це трагедія, через яку людина потребує допомоги, дати шанс піднятися із прірви…
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Не виключенням стало і Мукачево, коли волонтери разом з представниками громадських, благодійних, релігійних об’єднань, намагаються завадити порушенням прав людини, в принципі, що є головним принципом громадянського суспільства😔

Хто допомагає мукачівським безхатькам?

Мукачево, місто в якому немає жодного?! територіального центру, кризового соціального закладу, який би мав надати першу соціальну, психологічну допомогу людині…
На превеликий жаль, за словами очільника міста це брак грошей в бюджеті міста, мовляв затратна ідея, небажання дотримуватися основних норм, моральних цінностей в громадянському суспільстві.
🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Однак, основні положення Концепції соціальної держави відповідають змісту Європейської соціальної Хартії, Європейського кодексу соціального забезпечення, Загальної декларації прав людини.
Якщо на місцях держава не в силах забезпечити соціальний захист громадянам, на допомогу приходять
Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Закарпатській області
Закарпатська обласна державна адміністрація
Комітет Верховної Ради України з прав людини
Міністерство соціальної політики України, міжнародні благодійні організації, правозахисники, небайдужі
Повідомила волонтер
Світлана Томинець
Мукачево SOS”, – йдеться у дописі.

Із чого все почалося?

Пояснення дає Володимир Горішняк

“ЛІКАРІ ПОРАДИЛИ МЕНІ ЩОДНЯ МИТИ НОГИ… НУ, І ДЕ ЦЕ ПО-ЇХНЬОМУ Я МАЮ РОБИТИ?…ХІБА ЩО В ЛАТОРИЦІ”
На жаль, через відстуність спеціально обладнаних приміщень, мукачівські безхатьки прзбавлені елементарних можливостей дотримуватися гігієни, а у пошуках “теплого місця”вимушені тинятися містом. Як правило, такими “коронними” локаціями для них залишаються центральний ринок, зупинки громадського транспорту, вокзали тощо

“Як почувається Гєна?.. Де він?… Що з ним?…”

і “… А навіщо Ви так багато уваги приділяєте безхатьку?.. Ніби інших проблем у нашому місті не існує?”
Напевно, саме на ці запитання цими днями мені довелося найчастіше відповідати своїм друзям, знайомим і… незнайомим.
На перший погляд, це справді виглядає доволі дивно. Адже основний фокус уваги мукачівців, для яких місто в останні роки перетворилося на одну величезну мега-проблему, напевно, мав би бути зосереджений на інших, більш актуальних проблемах? Ну, ось наприклад: чому наші лікарі масово звільняються з медичних закладів через невчасну виплату заробітної платні?
Або чому наші люди потрапляють у відкриті каналізаційні шахти?
Або чому собак навкруги стало так багато, що народ вже не приховує своїх побоювань пересуватися вулицями міста…

“Якийсь” безхатько

І раптом в центрі уваги мешканців громади… “якийсь” безхатько. Але насправді, така щира зацікавленість людей – є аж ніяк не випадковою. І просто зараз я зможу вам це довести.
Ну, по-перше, наші люди завжди вирізнялися своєю милосердністю, співчуттям до знедолених, а часто-густо й безпосереднім бажанням простягнути руку допомоги.
І Гєна в цьому сенсі не став винятком з правил. Адже підвищену увагу до його скромної персони першими виявили як раз саме пересічні мешканці міста, а не ті соціальні служби, яких громада найняла на роботу і тепер платить їм, між іншим, зовсім немалі гроші.
Марія Іваниця… Тетяна Русин… Мирослав Кузан…
Саме ці мукачівці стали для Гєни справжніми янголами-охоронцями.
Саме ці мукачівці якнайбільше вклали в цю людину чималеньку частку свого серця, душі, доброти та інших чеснот.
Саме завдяки їм буквально за лічені дні Гєна перетворився з брутального “безхатька” ну майже в… голлівудського актора із характерною щирою посмішкою.
Пишу про це з такою впевненістю тому, що коли вже після його дивовижного перевтілення, я вирішив розшукати Гєну в приміщенні залізничного вокзалу, то мені вдалося зробити це лише з другої спроби. Хоча б тому, що Гєна вже не випромінював те саме амбре, за яким його було чутно на “зеленому ринку” за п”ять метрів: Гєна був ошатно одягнутий у стильний спортивний одяг, а його ноги були взуті у не менш стильні мешти.

Небайдужі пересічні мукачівці

Цікаво, що всі ці “прикиди” Гєні подарувала одна з мешканок нашого міста, яка сама є мамою маленької дитину, а отже, здавалося, б їй є у кого “вкладатися”. Але ця без перебільшення “свята жінка” просто не змогла проти мимо безхатька. Вона просто не змогла вчинити по іншому.
Взагалі, Гені у ці дні щастило неймовірно. Калейдоскоп усіх подій, що відбувалися в його житті цими днями складалися для нього якнайкраще. І… людина змінилася до невпізнаного. Змінилася на краще.
Я не знаю, як надовго Гєні вистачить цього внутрішнього “запасу міцності” аби і надалі залишатися ЛЮДИНОЮ. Більше того, я не хочу наврочити, але… у нас справді є вагомі підстави сподіватися на те, що вже найближчими днями, знову ж такі добрі люди допоможуть йому зробити ще один вагомий крок на шляху до самоповаги. Навмисно, поки тримаю інтригу, але як тільки в його житті все складеться саме так, як всім нам цього хотілося, то я неодмінно сповіщу про це учасників нашої групи.

Багато уваги безхатьку?

Ну, і на завершення, моя коротка відповідь на інше запитання, із яким цими днями до мене звертаються найчастіше: мовляв, навіщо Ви так багато уваги приділяєте безхатьку? Ніби інших проблем в нашому місті не існує?”
Якщо чесно, то така прискіпливість насамперед пов’язана з тим, що мені дуже хотілося на власні очі побачити реальну картинку того як держава, в особі наших місцевих чиновників, здатна піклуватися про людину, якщо його доля, образно кажучи, дала тріщину. І, як з”ясувалося, ця картинка для мукачівців видається вкрай невтішною. Бо якщо завтра, не доведи Господи, людина, як той самий Гєна, опиниться у скрутному становищі, то реально їй доведеться розраховувати лише на себе і… тих самих янголів-охоронців із числа пересічних мешканців чи гостей нашого міста.
І дійсно. Про що може бути мова, якщо сьогодні Мукачево залишається чи не єдиним містом в області, де НЕ існує жодного(!) пункту, який би міг стати такою собі “домівкою” для знедолених. Тільки в Мукачеві такі люди сьогодні НЕ можуть розраховувати навіть на миску гарячого супу із хлібом. Не кажучи вже про те, що вони НЕ мають можливість прийняти гарячий душ, переодягнутися, поголитися, відпочити…
Показовий момент, Коли в лікарні Святого Мартина наші лікарі робили перев’язку важко хворого пальця ноги (за першим оглядом пацієнту поставили діагноз – некроз пальця кінцівки, а ось вже за другим оглядом, який відбувся через добу, цей діагноз від наших лікарів вже чомусь зник), то люди в білих халатах дали Гєні пораду, яка звучала “трохи не в тему”: мовляв, не забувайте щодня мити ноги. На що Гєна дуже влучно парирував: “Ну, і де, по Вашому, я маю мити ноги? Хіба що в Латориці”.
І ось цей діалог “сліпого” з “глухим” якнайкраще передає ту саму атмосферу непорозуміння, ту прірву, яка, на жаль, утворилася між нашими чиновниками і навіть тими самими лікарями та ось таким контингентом, до якого належить і Гєна.

Митарства для закарпатського безхатька

Причому найгірше для нас всіх полягає в тому, що чиновників муніципального рівня де-факто ніхто (згідно чинного законодавства України), не може примусити робити щось не ось так, а інакше. Наприклад, зобов’язати їх відкрити той самий центр для безхатченків. І логіка в цьому є – люди з нашої громади самі обрали собі ось таку владу. Ну, а якщо вже так сталося, що вони помилилися, то звинувачувати у цьому вони мають передусім спочатку себе, а вже тільки потім – чиновників. Тому у всіх тих митарствах, які припадають на долю людей знедолених та й взагалі на усіх людей з нашої громади, чималенька провина лежить саме наїї мешканцях. І у людей, безумовно, повинно бути максимально чітке усвідомлення цього.

Закарпатського безхатька нікому не потрібно?

Ну, а поки час виборів ще не прийшов, мешканцям громади не залишається іншого як намагатися ставити представникам від влади на місцях нелицеприємні запитання.

Власне, задати саме такі запитання очильниці Управління соцзахисту Наталії Зотовій у громадських активістів було вчора. Але через якісь там “поважні причини”, чиновниці вдалося… уникнути зустрічі з активістами.

Сьогодні, під час прийому громадян з особистих питань, відбудеться “спроба №2” з боку місцевих активістів достукатися до серця Наталії Василівни. Ну, а наскільки вона виявиться вдалою, то відповідь на це запитання ми отримаємо буквально за лічені години…
Володимир Горішняк, адміністратор групи “МукачевоSOS”
Просто у ці хвилини Гєна перебуває на залізничному вокзалі. Він чекає на свій потяг… Як у прямому, так і переносному сенсі цього слова. Це прикро визнавати, але через відсутність комфортних умов життя, з Мукачева вже біжуть навіть безхатьки…”, – наголосив Володимир Горішняк.

Нагадаємо, що В Будапешті відбулася зустріч української делегації з волонтерською спільнотою Угорщини, а також, що У Будапешті відбувся благодійний концерт на підтримку ЗСУ

Вас може зацікавити: Незряча мукачівка співає, щоб підтримати Україну

Нова Свобода

Закарпатського безхатька викинули з лікарні і порадили мити ноги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *