• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Із усіх громад Закарпаття тільки Мукачево не має притулку для безхатьків

Spread the love

Із усіх громад Закарпаття тільки Мукачево не має притулку для безхатьків

Із усіх громад Закарпаття тільки Мукачево не має притулку для безхатьків. Громада Мукачева знову піднімає актуальніф питання для мешканців міста.

Джерело

Допис оприлюднив Володимир Горішняк, адміністратор групи “МукачевоSOS”

Із усіх громад Закарпання найбільш унікальним є Мукачево

НАЧЕ… БІДНІ РОДИЧІ, або Чому з 12(!) міських територіальних громад області, тільки Мукачівська досі не має власного Центру соціального обслуговування мешканців?

Отже, відкинувши емоції, давайте спробуємо просто зараз абсолютно об’єктивно, спираючись лише на конкретні цифри та факти, чітко усвідомити в якому неприглядному стані перебуває МУКАЧІВСЬКА МІСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА порівняно з іншими аналогічними суб’єктами Закарпатської області у питаннях, що стосуються саме СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ мешканців нашої громади.

Отже, за даними, які оприлюднено на офіційному сайті Закарпатської обласної військової адміністрації , на території шести районів області зареєстровано 12 міських тергромад із центрами в таких містах як Ужгород, Мукачево, Берегово, Перечин, Хуст, Тячів, Виноградів, Чоп, Воловець, Свалява, Іршава, Рахів.

Так ось, з 12 вищенаведених міських тергромад, лише в Мукачівській (станом на сьогодні, 18 січня 2024 року) не створено жодного територіального центру соціального обслуговування.

Але, на жаль, і це ще не все. На території області в 33 сільських (або селищних) тергромадах так саме створені і успішно існують місцеві терцентри соцобслуговування. Натомість в Мукачівській тергромаді, яка налічує близько ста тисяч осіб, такого центру… немає.

Хто захищає населення

Іншими словами, як би нам було не прикро це визнавати, але в питаннях, що стосуються соціального захисту населення, Мукачево на сьогодні не здатне конкурувати не те, щоб з іншими містами області, а й навіть із селами чи селищами. Так, дійсно, в це важко повірити. Але факти – річ вперта.

І цей “треш” відбувається навіть при тому, що чисельність нашої тергромади є значно більшою, скажімо, за Берегівську, яка (так саме, між іншим, як і Ужгородська), спромоглася відкрити навіть не один, а ДВА територіальних центри соціального обслуговування.

Отже, усі наведені факти наочно засвідчують, що керівництво Мукачівської міської тергромади, разом із виконкомом та депутатським корпусом, фактично самоусунулися від створення такої базової соціальної інституцій як, терцентр соцобслуговування, фунціонування якого чітко регламентовано законами України.

Чому немає центру для безпритульних

Звичайно, керманичі міста можуть наводити в своє виправдовування масу причин, через які вищезазначений центр в Мукачеві досі не відкрито. Але… Але це жодним чином не знімає з них відповідальності ось за таке зневажливе ставлення до виконання своїх функціональних обов’язків, що стосуються соціального захисту мешканців нашої громади.

На завершення, варто наголосити на двох, як на мене, вкрай принципових нюансах.

По-перше, у кожного з мешканців нашої громади має бути чітке усвідомлення того, що всеь спектр діяльності Територіальних центрів соціального обслуговування не поширюється, скажімо, лише на безхатьок, яким в останні дні наша група приділила дуже багато уваги. Так ось, Терцентри мають значно більший спектр своєї діяльності, а їхня відсутність, відповідно, обмежує надання мешканцям громади тих чи інших послуг.

І останнє. Не можу стверджувати це з правової точки зору, але з точки зору банальної ерудиції постає вкрай важливе запитання: якщо Терцентри покликані виступати свого роду інструментом, через яке Управління соціального захисту здійснює свої функціональні повноваження, то відсутність такої державної установи в принципі.. унеможливлює повноцінне надання цілого спектру соціальних послуг мешканцям громади.

Підміна політики?

Іншими словами, радше за все, в Мукачеві, впродовж останніх років відбувається якась підміна в інструментаріях соціальної політики, коли, скажімо, замість надання тих чи інших послуг, люди лише отримують певну суму коштів у вигляді виплат їм різноманітної матеріальної допомоги. Але ж всі ми чудово розуміємо, що далеко не все у цьому житті вимірюється грошима. Тим більше, коли йдеться про таку чутливу сферу послуг як соціальна.

Ну, а поки, десь на підсвідомому рівні є усталене відчуття того, що мукачівський «соцзаб» функціонує за якимись виключно своїми правилами гри. Причому правила гри для мешканців громади часто-густо залишаються незрозумілими, а отже окуті суцільною загадкою та різноманітними утаємниченостями.

Володимир Горішняк, адміністратор групи “МукачевоSOS”

ДОСЬЄ ГРУПИ “МУКАЧЕВОSOS”. Про актуальне в питаннях та відповідях

Що таке Центр надання соціальних послуг?

Територіальний центр надання соціальних послуг (далі – територіальний центр) є бюджетною установою, рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації якої приймає місцевий орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування.

Що відноситься до соціальних послуг?

Базові соціальні послуги/ Догляд вдома, денний догляд/ Підтримане проживання/ Соціальна адаптація/ Соціальна інтеграція та реінтеграція/ Надання притулку/ Кризове втручання/ Фізичний супровід людей з інвалідністю/ Супровід під час інклюзивного навчання

Хто має право на соціальне обслуговування?

Мають право отримати таку допомогу: люди похилого віку, інваліди, хворі, які потребують постійної допомоги; безробітні, які зареєстровані в державній службі зайнятості.

Кому підпорядковується центр надання соціальних послуг?

Центр є підзвітним і підконтрольним міській раді, підпорядковується її виконавчому комітету та міському голові. Повна назва «Центр надання соціальних послуг населенню» виконавчого комітету міської ради.

Куди необхідно звернутись для отримання соціальних послуг безкоштовно?

Для безкоштовного отримання соціальних послуг, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення, яке проаналізує потреби та направить людину до відповідного надавача послуг: центру соціально-психологічної підтримки, центру матері та дитини, центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, тощо”, – йдеться у дописі.

Нагадаємо, що В Будапешті відбулася зустріч української делегації з волонтерською спільнотою Угорщини, а також, що Волонтери Закарпаття зустрілися з представниками Угорщини

Вас може зацікавити: Закарпатець відкрив ресторан у Будапешті, а також: Зворушлива історія кохання закарпатки Наталії та австрійця Томаса

Нова Свобода

Із усіх громад Закарпаття тільки Мукачево не має притулку для безхатьків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *