• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

У Закарпатському лісотехнічному коледжі відкрили меморіальні таблички на честь полеглих Героїв-випускників

Spread the love

У Закарпатському лісотехнічному коледжі відкрили меморіальні таблички на честь полеглих Героїв-випускників

У Закарпатському лісотехнічному коледжі відкрили меморіальні таблички на честь полеглих Героїв-випускників. Сьогодні в ЗЛК відбулася знакова подія – відкриття та освячення меморіальних дощок на знак пам’яті тих випускників, які віддали життя за Україну і назавжди залишаться в серцях українців Героями. Розділити біль і смуток рідних завітали військові побратими, волонтери, а також педагоги та студенти самого навчального закладу. Взяли участь у події і батьки, дружини та родичі тих, чиє життя забрала страшна війна та рашистсько-фашистські окупанти.

Їхні імена

Отже, про кого саме йде мова, хто ті Герої, яких не стало? На жаль, імена всіх випускників-Героїв, досі невідомі, але 11 із них було вшановано меморіальними табличками 28 березня у холі лісотехнічного коледжу в Хусті.

Це – Роберт Маслей, Олександр Ігнатишин, Юрій Цьока, Віталій Щадей, Іван Дівинець,  Дмитро Зейкан, Іван Порохнавець, Артур Молнар, Василь Полянський, Едуард Марко, Василь Цьока.

Ці 11 янголів ціною власного життя боронили наш спокій і полягли за Україну. Ми повинні пам’ятати кожного, бо їхній подвиг безсмертний! Віддати життя за свою державу – це найбільше, що тільки може зробити людина, патріот, син своєї землі.

Вшанування тих, кому будемо вдячні довіку

«Відкрити таблички на честь випускників, які загинули під час війни було колективним рішенням як і студентів, так і викладацького складу нашого навчального закладу, а також випускників, які взяли активну участь у підготовці до події, – розповів сайту Нова Свобода директор ЗЛК Михайло Липчей. – Колись доля цих Героїв об’єднала тут, у коледжі, в якому вони навчалися, а потім на російсько-українській війні, на якій вони, на жаль, і полягли. Велика шана кожному з них і подяка батькам, які виховали таких прекрасних синів!»

Хвилиною мовчання на заході вшанували всіх випускників, які загинули під час російського вторгнення. Відтак батьки полеглих Героїв Федір Порохнавець та Василь Полянський відкрили меморіальні таблички, символічно знявши з них прапори України і показавши присутнім імена кращих синів нашої землі.

Після цього відбулося освячення табличок.

Дякуючи Героям ми вільні

«Наш ворог забажав відібрати в нас не лише свободу й незалежність, але й знищити нас, як націю дуже підлим способом, маючи намір встановити такий режим, таку окупаційну владу, яка б зробила все для того, щоб стерти нас із мапи світу, як народ, – підкреслив під час виступу отець Володимир. – Тому варто розуміти, що завдяки цим хлопцям, молоді обличчя яких бачимо на меморіальних дошках, які увічнені у рідному навчальному закладі, ми сьогодні вільно стоїмо тут. Ворог постійно хоче нас тримати у напрузі, але ми незламні і перша наша незламність є саме тут – це наші Герої. Вони відійшли до вічності, але стали воїнами небесними, які звідти захищають нашу державу у різний спосіб. Додам, що таблички розташовані на дуже гарному місці – одразу при вході. Тож кожен, хто заходитиме до коледжу, буде одразу їх бачити. І це буде дуже доброю мотивацією для молодих хлопців та дівчат».

Тітка загиблого Героя Роберта Маслея, відомого під позивним Док Тетяна Іваненко подякувала всім, хто прийшов розділити з рідними смуток і біль втрати.

«Велике спасибі за те, що у таку тривожну і складну хвилину у нашому житті розділяєте наше горе, непоправну втрату наших Героїв які віддали своє життя за незалежність України! Наші воїни, наші небесні ангели – охоронці, наші захисники, наш вічний смуток і біль… Такий важкий день, стільки сліз пролилось, стільки свічок пам’яті горіло, стільки молитов було за наших золотих хлопчиків. Пам’ятайте Героїв! Як сказав сьогодні отець Володимир, освячуючи меморіальні дошки: «Навіть, якщо люди забудуть Героїв, Бог ніколи їх не забуде – вони у  Божому  війську!» Бути воїном – жити вічно!», – наголосила вона.

Подія закінчилася виконанням державного Гімну України та покладанням квітів до меморіальних табличок.

Марина АЛДОН

Нагадаємо, що 128 Закарпатській бригаді благодійники передали 100 дронів, а також, що Закарпатець потребує допомоги: важке поранення в голову і старенька мама на милицях

Вас може зацікавити: Руслан втратив на війні ногу, одягнув протез і повернувся у 128 бригаду

Нова Свобода

У Закарпатському лісотехнічному коледжі відкрили меморіальні таблички на честь полеглих Героїв-випускників

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *