• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

У Хусті для бажаючих пройшов безкоштовний майстер-клас із писанкарства

Відadmin

Бер 29, 2024 #Закарпаття, #Хуст
Spread the love

У Хусті для бажаючих пройшов безкоштовний майстер-клас із писанкарства

У Хусті для бажаючих пройшов безкоштовний майстер-клас із писанкарства. Справжя писанкарсьтка лабораторія нині зібрала охочих поринути у загадковий світ мистецтва. Різні архаїчні символи та цікаві узори з’являлися на звичайній яєчній шкаралупі. І творили їх ті, хто завітав на майтер-клас, який організувала благодійна організація “Лайф”.

У Хусті для бажаючих відкрився світ писанки

Охочих спробувати себе у писанкарстві виявилося досить багато. Пришли як дорослі, так до них долучилися й діти. Затишна піднесена творча атмосфера допомагала поринути у світ справжніх див.

“Напередодні Великодня наші пращури завжди писали писанки, які символізують воскресіння Ісуса Христа. У неділю на Закарпатті Пасху відзначатимуть вірники римо-католицької та греко-католитцької церков. Тож майстер-клас ми вирішили провести за два дні до свята, а саме – у п’ятницю. Ми не відходимо від традицій. Навпаки – хочемо відродити їх. І не просто відродити, але надати їм тієї символічної значущості, якою вони були наділені у минулому”, – розповіла сайту Нова Свобода представниця благодійного фонду “Лайф” Наталія Вовчок.

Цікаво було всім

Проводила сам майстер-клас відома у краї майстриня Олександра Пригара. Вона не тільки показувала, як створювати писанку, але й розповідала багато цікавого про історію пасхальних яєць, про символіку та значення символів. На заході були присутні і внутрішньо переміщені, яким було неймовірно цікаво працювати над великодніми яйцями.

“Проведеним у рамках нашого проєкту СТАРТУЙ майстер-класом ми хотіли показати символізм та високе значення писанки, а також згуртувати людей, – додала Наталія Вовчок. – Захід ми провели за підтримки Міністерства внутрішніх справ Чехії та Благодійного Фонду Крила Надії у колаборації з БФ “Стібок до Перемоги”, Голова якого Пригара Олександра Василівна і була тим метром, хто розповів нашим учасникам, ВПО, про історію та символізм писанкарства. Скільки тепла, радості, задоволення читали ми в очах присутніх… Вони щиро дякували пані Олександрі за майстерність, а нам за організацію. І просили організації нових зустрічей. Кожен такий захід утверджує нас у думці, що ми на правильному шляху, що успіх приходить до тих, хто в нього вірить. І ми саме цього прагнемо домогтися своєю діяльністю і саме це намагаємося передати людям, які знайшли свій прихисток у наших краях”.

Загалом задоволеними результатом своєї праці та майстер-класом залишилися всі.

Партнери

У рамках проєкту СТАРТУЙ та проєкту Допомога ВПО у Західному регіоні через місцеві партнерства за підтримки Міністерства внутрішніх справ Чехії та Благодійного Фонду Крила Надії.

Нагадаємо, що У Хусті проходять курси фінансової грамотності для дітей, а також, що Бажаючих у Хусті безкоштовно навчають масажу

Вас може зацікавити: Під час канікул хустські діти мають можливість навчитися керувати фінансами

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *