• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

«Графіка-24»  У Хусті відкрилася унікальна виставка

Spread the love

«Графіка-24»  У Хусті відкрилася унікальна виставка

15 травня у Хустській міській картинній галереї відкрилася виставка графіки «Графіка-24», яка об’єднала художників із практично всіх куточків України. Зокрема, представлено 90 робіт 42 авторів із Києва, Харкова, Черкас, Кривого Рогу, Кропивницького, Краматорська, Кам’янця-Подільського,  Могилів-Подільського, Бучі, Тернополя, Івано-Франківська, Запоріжжя, Ужгорода, Хуста, Виноградова (загалом із 15 міст).

Філігранна техніка, ювелірна робота

«Графіка – це дуже серйозний стиль, який вимагає відповідального підходу до творчості, – наголосив директор Хустської міської картинної галереї Орест Цюпко. – Це – філігранна техніка. Для того, аби творити у цьому стилі, автор має бути зорганізований, бо за допомогою плями і контуру, тональності, художник передає і об’єм, і настрій, і навіть саму ідею роботи. У графіці завжди є інтрига, вона завжди цікава. Її можна сприймати залежно від настрою. Тож особисто я митців, які працюють у графічному напрямку прирівнюю до майстрів ювелірного мистецтва», – наголосив сайту Нова Свобода директор Хустської міської картинної галереї Орест Цюпко.

Художників із відкриттям виставки привітав заступник Хустського міського голови Михайло Рівіс.

«Відрадно, що в Хусті постійно щось відбувається. Хоча наше містечко невелике, але у міській картинній галереї постійно експонуються нові й нові виставки. Дякую Збройним силам України за те, що ми маємо можливість збиратися і споглядати прекрасне» , – зазначив він.

Графіка у краї живопису

«Закарпаття традиційно славиться живописом. Але ми показали, що в нас розвивається і графіка, об’єднавши художників із інших областей, аби всі могли обмінятися досвідом і враженнями, насолодитися побаченим, – поділився враженнями куратор виставки Олександр Певсе. – Приємно, що на наше запрошення відгукнулося 42 авторів. Усі вони з різних міст і на відкриття експозиції приїхати змогли не всі. Хтось представив одну роботу, хтось три. Кому скільки вдалося… Виставка справді масштабна і на ній є як роботи професійних художників, так і аматорів. Тут має значення не освіта, а плоди діяльності, тобто творче обличчя».

Голова народного творчого об’єднання «Митець Верховини Валерій Дьордяк підкреслив, що графіка – серйозний стиль, тож приємно, що вдалося згуртувати стільки художників, які працюють у цьому непростому напрямку і вражають роботами.

«Графіка почалася ще з наскальних малюнків. Цей вид мистецтва дуже давній і справді непростий, вимагає не лише знань, але й досвіду. Тож відрадно, що у нашому місті експонується така потужна виставка. І попри це, як на мене, про Хуст давно і добре знають у творчих колах, адже в нас проводилися міжнародні пленери, і їх було чимало. Вважаю наше місто маленькою Меккою для творчих людей», – запевнив митець.

Творчі заходи на часі

Під час відкриття виставки добре слово про організаторів сказала й київська гостя, учасниця експозиції.

«Я є головою громадської організації «Світ очима художників». Ми вже 5 років проводимо пленери і виставки. Для мене Хуст – це давня любов. Люблю це місто. Якби не Київ, то, можливо, жила б тут. Тут мешкають мої друзі, брати і сестри по пензлю і просто чудові люди. Додам, що попри війну виставки на часі! Адже ми привертаємо увагу, донатимо, допомагаємо збирати кошти ЗСУ, розписуємо гільзи з передової. Тому треба й надалі жити, творити, підтримувати Збройні сили», – зізналася кураторка і організаторка виставок зі столиці Валерія Велика.

«Виставка дійсно чудова. Дякую як організаторам, так і всім учасникам. Це – насправді грандіозна подія для нашого краю. Адже в одному місці зібрано надбання з різних куточків України і людей, які представляють різні області. І це – незважаючи на складний час, на війну… Загалом колективну виставку, тим більше – графіки… провести непросто. Тут слід віддати належне організаторам, уклін їм за все!», – заявила художниця з Виноградова Валентина Костьо.

Побачити роботи, представлені на виставці, можна ще протягом місяця. Вони справді цікаві і варті уваги.

Марина АЛДОН

Нагадаємо, що Більше 17 тисяч гривень зібрали на ЗСУ хустські діти піснями, а також, що Мама волонтерить, син безкоштовно ремонтує авто для ЗСУ

Вас може зацікавити: У рідній школі відкрили меморіальні таблички Героям Роберту Маслею та Василю Полянському

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *