• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

«Митцю Верховини» – 60. У Хусті відкрилася виставка

Відadmin

Чер 14, 2024 #Закарпаття, #Хуст
Spread the love

«Митцю Верховини» – 60. У Хусті відкрилася виставка

«Митцю Верховини» – 60. У Хусті відкрилася виставка. 14 червня у Хустській картинній галереї відкрилася виставка, присвячена 60-й річниці створення творчої спільноти. У експозиції представлено більше 60 робіт більш ніж 30 авторів. Серед яких як сучасних майстрів пензля, так і тих, хто стояв у витоків «Митця Верховини», кого, як не прикро, серед живих уже давно немає.

Звіт перед ювілеєм

«Це – звітна виставка у переддень ювілею, – розповів сайту Нова Свобода голова народного творчого об’єднання художників і народних умільців «Митець Верховини» Валерій Дьордяк. –  Є роботи в різних техніках, є графіка, живопис, є робота у металі. І всі вони не експонувалися у галереї. 60 років тому пан Герц зі своєю дружиною та своїм другом Андрієм Кидорою у Хусті започаткували наше об’єднання. Воно існує досі, діє, поповнюється новими митцями».

«Пригадую, коли чоловік малював одну з робіт, яка є на виставці, я йому три рази поспіль абрикоси купувала. Фрукти постійно втрачали привабливий вигляд, йому не подобався їхній колір. Сам він на ринок не ходив.  Загалом виставка гарна, колоритна, насичена і неймовірно цікава», – поділилася думками Марія Кивежді, дружина одного з майстрів пензля, який, на жаль, відійшов у засвіти.

Події, що гуртують, потрібні

Директор Хустської картинної галереї Орест Цюпко запевнив, що подібні події завжди гуртують, об’єднують людей і вони необхідні навіть у найбільш непрості часи.

«Передусім дякую усім захисникам за те, що маємо можливість збиратися, спілкуватися, ділитися здобутками, – зазначив він. – У нас свій фронт, у тилу, і ми допомагаємо військовим донатами, а також даємо людям певну розраду, своєрідний релакс. Незважаючи на війну, життя триває, тож ми раді, коли маємо змогу показувати світу власні емоції, світосприйняття, думки, які виливаємо на полотна».

Під час війни надихаються не всі

Своїми враженнями про виставку та думками про роботу об’єднання поділилися митець із Хуста Йосип Блецка, майстер пензля із Харкова Олег Омельченко, гостя з Берегова Ольга Сакалош. Своє бачення висловили і хустський колекціонер Василь Деяк, Михайло Кінч із Міжгір’я, очільниця галереї «Імпасто» з Виноградова Валентина Костьо. А мисткиня з Іршавщини Емма Костроба, розповіла про те, що почала малювати після смерті чоловіка.

Працівник культури із міста над Тисою Олександр Анишинець пригадав, як раніше гурт “Хустяни” розважав піснями митців під час різних подій.

Неймовірна гостя Світлана Верич, яка приїхала на подію до рідного міста із Англії, зізналася, що за кордоном проживає вже 22 роки, але серцем постійно на Закарпатті.

“Я приїжджаю додому на могли батьків. Щоразу вдома у мене радіє душа, що в такі непрості часи творча спільнота живе. Ми… звідти… підтримуємо українців, але наша нація неймовірна! Незламна і особлива!”, – зазначила вона.

«Я знаю багатьох митців, які з початком війни не можуть творити і не надихаються. Ми на Закарпатті маємо таке щастя, що можемо малювати, що в нас не стріляють, – наголосив меценат та художник із Хуста Віктор Чепинець. – Мені особисто навіть у соцмережах зараз важко виставляти свої роботи. Хтось на фронті, а когось уже й серед живих немає…  Тому виникає певний психологічний бар’єр, через який важко переступити».

Виставка діятиме впродовж місяця.

 Разом із тим хочеться згадати й художників, які започаткували об’єднання, але яких уже немає серед живих. Це:  Юрій та Наталія Герц, Андрій Кидора, Ян Пашко, Іван Гайду, Ласло Гайду, Іван Калинич, Павло Кляп, Олександр Ківежді та інші.

Нагадаємо, що Арчі захищає Україну у складі 128 Закарпатської бригади з 20 років, а також, що Мадяр зі 128 Закарпатської ОГШБр повернувся з заробітків, щоб піти на війну

Вас може зацікавити: Андрій зі 128 Закарпатської бригади пішов у військкомат у перші дні вторгнення

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *