• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

В Ужгороді пройшов міжнародний форум “Шлях гідності, боротьба за права людей”

Spread the love

В Ужгороді пройшов міжнародний форум “Шлях гідності, боротьба за права людей”

В Ужгороді пройшов міжнародний форум “Шлях гідності, боротьба за права людей”. Закарпатці, які мають особливі потреби, нерідко в реальному житті зіштовхуються з рядом серйозних проблем. Чиновники, у свою чергу, не завжди готові їх вирішувати. Тож яким є вихід із ситуації? Про це йшлося на форумі, присвяченому питанням безбар’єрного простору та захисту прав людей. У ньому взяло участь більше 1,5 сотень учасників.

Що за форум

Подія проходила у галереї “Ілько”. Відкрив форум Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Дмитро Лубінець. Він виступив із доповіддю з прав людини. Відтак пройшли панельні дискусії. Серед них про дотримання прав дитини на Закарпатті, дотримання прав захисників і захисниць. Говорили також про інформаційні права, внутрішньо переміщених, забезпечення рівних прав і свобод.

Немає пандусів

Про проблеми людей із обмеженими фізичними можливостями добре знає громадський активіст Юрій Пехньо із Чинадієва, що на Мукачівщині.

“Передусім, хочу подякувати що мене запросили на цей захід. Перше, що я запитав при запрошенні сюди, це чи є у будівлі 1 спеціальний заїзд, бо я сиджу у кріслі колісному. На цьому саміті хотів донести всім деякі з основних проблем, що стоять перед дітьми та молоддю з інвалідністю. Це – недоступність до даної установи чи будівлі.

Це можуть бути якісь державні установи чи навіть розважальні центри, або простий продуктовий магазин. Трохи неприємно, коли хочеш випити чашечку кави десь у кафе чи сходити у кінотеатер на прем’єру фільму чи навіть полікувати зуби! А під’їджаєш до входу в дану будівлю чи заклад і потрапити туди не можеш, бо там немає пандуса. Ти ж сидиш у візку… Про нас, таких людей, нерідко забувають, коли будують такі приміщення!”, – розповів він сайту Нова Свобода.

Чиновники про людей не думають

Також пан Юрій додав: “Створюється враження, що таких людей там взагалі не чекають. А ми живемо у 21 столітті і ми теж люди, хочемо жити повноцінно незважаючи на якісь вади зі здоров’ям! І тоді стає прикро, що влада чи той самий підприємець забув усунути бар’єри. Влада згадує про людей з інвалідністю лише один раз на рік… 3 грудня…. Бо тоді увесь світ стає турботливим і милосердним до таких людей, адже відзначається міжнародний день людей з інвалідністю.

Тому закликаю владу а також усіх підприємців незабувати про ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ і будуйте безбар’єрство уже сьогодні.

Відсутність таксі

Іще одна катастрофічна проблема прийшла у Закарпаття для людей з інвалідністю! Це відсутність соціального таксі у наших краях. І знову зауваження до влади! Адже це важливо дуже для нас. Наприклад, хочеться поїхати з далекого села у місто у той самий кінотеатер уже з встоновленим сучасним пандусом не простими двома рейками, як зазвичай роблять, чи просто провести час із друзями десь у парку. Наголошую, ЛЮДИ З ІНВАЛІДНІСТЮ такі ж люди, як інші. Юридичні права у нас такі ж.

А тротуари обабіч дороги, це – взагалі щось. Буває, що вони взагалі відсутні у деяких місцях! Доводиться на візку визїжджати на проїзджю частину дороги. А там дуже небезпечно!

Людей з інвалідністю не чують!

І ще наостанок… хочу сказати, що владі невигідно виконувати прохання чи помічати недоліки, про які кричать і просять люди з інвалідністю. А просто показово створюють нові соц. відділи, красиво перерізається червона стрічка, звучать до народу обіцянки від влади, фото на пам’ять і все….

На жаль таке наше життя у 21 столітті, тому потрібно прислухатися до людей з інвалідністю. І, повірте, це все мною зараз сказано, реальні проблеми! Бо я – також людина з інвалідністю і сиджу у кріслі колісному”, – наголосив він.

Варто додати

Під час форуму Дмитро Лубінень зазначив, що до нього надійшло 95 тисяч звернень. Тобто, кількість зросла більше, ніж удвічі, порівняно з минулим роком.

“Наразі ми розвиваємо мережу регіональних представництв, стаємо ближчими до людей. Багато уваги зараз приділяється захисту прав військовослужбовців, ветеранів та членів їхніх родин. Беремо участь у обмінах військовополонених, – запевнив уповноважений ВРУ з прав людини. – Також повертаємо з тимчасово окупованих територій українських дітей. Наразі вдалося повернути 705 маленьких українців”.

Загалом протягом 2023 року в Україні за майже 5200 зверненнями відновлено права понад 54 тисячам осіб. На Закарпатті, відколи запрацювало предстаництво омбудсмена, надійшло більше 2 тисяч звернень краян щодо порушень їхніх прав. Про це, зокрема, заявив представник уповноваженого з прав людини у Закарпатській області Андрій Крючков.

Нагадаємо, що Арчі захищає Україну у складі 128 Закарпатської бригади з 20 років, а також, що Мадяр зі 128 Закарпатської ОГШБр повернувся з заробітків, щоб піти на війну

Вас може зацікавити: Андрій зі 128 Закарпатської бригади пішов у військкомат у перші дні вторгнення

Нова Свобода

В Ужгороді пройшов міжнародний форум “Шлях гідності, боротьба за права людей

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *