• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Хустська випускниця Злата Шендера розповіла, як склала НМТ з біології на 200 балів

Spread the love

Хустська випускниця Злата Шендера розповіла, як склала НМТ з біології на 200 балів

Хустська випускниця Злата Шендера розповіла, як склала НМТ з біології на 200 балів. Випускників багато, а 200-бальників – одиниці. У цьому році в Хусті вісім одинадцятикласників склали НМТ на 200 балів (торік було 9).

Як зазначила сайту Нова Свобода  начальниця управління культури релігій та у справах національностей Хустської міської ради, це – вихованці Хустського багатопрофільного ліцею №1 імені Івана Магули Олександр Буковецький, Анастасія Дубляк, Андрій Вагнагій (математика), Валерія Браїлко (українська мова), Хустської СШ І-ІІІ ст. №6 Дарина Тетеря (історія), Злата Шендера (біологія), Хустської СШ І-ІІІ ст.№1 Юлія Фінюк (українська мова), а також Хустський ліцей №3 Алла Гиндей (англійська мова). При цьому двоє учнів склали аж по два тести на максимальний бал.

Хустська випускниця – серед найкращих

200 балів – це справді вагомий результат… і  тривала підготовка. А ще – привід пишатися – самому випускнику, вчителям, батькам.

Злата Шендера, випускниця Хустської СШ І-ІІІ ст. №6 (директор Т.В.Дуда) – єдина серед усіх хустських випускників отримала максимальний бал із біології. Дівчина каже, що спочатку навіть не вірилося, що це – правда.

«Звичайно, мені приємно, що вдалося отримати такий результат, – запевняє вона. – Батьки щиро раділи моєму успіху. До біології готувалася впродовж року двічі на тиждень. Допомагали мені Грига Наталія Володимирівна, яка зі мною займалася додатково та шкільна вчителька  Кноблох Ганна Михайлівна. Наталія Володимирівна завжди радила мені передусім не поспішати, спочатку сконцентруватися, адже розсіяність – проблема багатьох. Крім того, рекомендувала щоразу уважно читати завдання, потім подумати і тільки так відповідати»,

Злата вважає, що тести з біології не були надто складними, навпаки – цікавими.

«Із біології складного взагалі нічого не було, – запевнила випускниця. – Усі питання мені були знайомі. Але в одному з них, наприклад, я точно пам’ятала відповідь, та коли рахувала, виходило інше. Таке трохи збивало. Відтак довірилась собі і відповіла так, як слід. Із інших дисциплін, вважаю, що питання були середнього рівня складності».

Біологію обрала не просто так

Злата радіє, що в день складання НМТ не було повітряних тривог і все тестування проходило спокійно. А от біологію, яка була за вибором, дівчина запевняє, що обрала не випадково.

 «Хочу вчитися в цій галузі, бачу себе в медицині. Крім того, біологія мені завжди подобалася, була ближчою за інші дисципліни. Загалом обов’язковими були в цьому році українська мова, математика та історія. Четвертий предмет можна було обирати з-поміж англійської, фізики, біології… та інших шкільних дисциплін», – зазначила вона.

Злата Шендера зізнається, що серед родичів у неї медиків немає, утім фах на майбутнє обирає за покликом серця.

«Батьки мій вибір підтримують, – ділиться думками дівчина. – Ще з десятого класу вподобала Вінницький університет, тож найбільше мрію вчитися саме там».

Друзів теж можна мотивувати вчитися

Майбутнім випускникам хустська двістібальниця радить по-перше, сконцентруватися на завданнях під час складання НМТ, перечитувати питання декілька разів перед тим, як обирати відповідь і не дозволяти самому собі схибити.

«Раджу ретельно готуватися, бо успіх не приходить сам по собі, – зізналася Злата. – Можна мотивувати і себе, і друзів, порадивши разом вирішити декілька завдань замість того, щоб піти погуляти, позмагатися, в кого буде більше балів».

Сайт Нова Свобода вітає Злату Шендеру з успіхом і щиро бажає, аби всі мрії неодмінно здійснилися і щоб на обраній життєвій стежці так само вдалося здобути вагомі результати.

Нагадаємо, що В Ужгороді пройшов міжнародний форум “Шлях гідності, боротьба за права людей”, а також, що Мадяр зі 128 Закарпатської ОГШБр повернувся з заробітків, щоб піти на війну

Вас може зацікавити: Андрій зі 128 Закарпатської бригади пішов у військкомат у перші дні вторгнення

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *