• Пн. Кві 28th, 2025

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Мукачівський психоневрологічний інтернат – в’язниця для незасуджених

Spread the love

Мукачівський психоневрологічний інтернат – в’язниця для незасуджених

Мукачівський психоневрологічний інтернат – в’язниця для незасуджених. Як врятувати людину зі спеціальної установи, у якій діють свої закони… і вони нерідко суперечать і законам моралі, і законам держави. Мукачівські волонтери шукають правди і намагаються врятувати одного з підопічних.

Як врятувати Павла із інтернату?

Є в Мукачеві волонтер, який із перших днів війни допомагає переселенцям та спільноті добродійників. Це – Павло Рибар. Він співпрацює із ГО “Волонтери Закарпаття” і є адекватною людиною…. якби не одне “але”. Павло є вихованцем Мукачівського психоневрологічного інтернету.

Як розповідає виданню Нова Свобода про нього відома закарпатська волонтерка Катерина Легерда, Павло Рибар навіть був номінантом на відзнаку “Золоте серце України”. Найбільше за все чоловік мріє опинитися на волі, поза стінами спеціальної установи. Тим більше, що потрапив він туди не через те, що є психічно-хворим, а просто був непотрібним родині і доля закинула його у сиротинець… де свого часу на розвток дітей не звертали належної уваги…

Юрій Пехньо, активіст із Мукачівщини, який відстоює права людей із особливими потребами, розповідає:

“Павло Рибарь – хороший друг, хлопець який у вірі і правді допомагає вже давно моїм друзям – Волонтери Закарпаття. І це непоправимо… як тепер почав ставиться до нього законний опікун а заодно і директор психоневрологічного інтернату в Мукачеві, у якому зараз перебуває Павло. Вже неодноразово кажу, що людина з інвалідністю має такі самі права як і інші люди.
Андрій Крючков прошу Вас втрутитися в цю справу і навести порядок з цим горе-опікуном який виявляється з кримінальним минулим”.

У даній ситуцації проблема в тому, що законним опікуном Павла є директор інтернату, а без його згоди опинитись на волі він не може. Відпускати ж підопічного у “вільне плавання” чиновнику не вигідно…. і цього він не хоче…

Мукачівський психоневрологічний інтернат – катівня для хворих

Про те, що коїться у стінах Мукачівського психоневрологічного інтернету, неодноразово писалося у різних ЗМІ.

У 2021 році всі провідні українські інтернет-видання оприлюднили інформацію спецпроєкту “Гроші”. Розповідалося про страшну долю вихованки інтернату Едіту Балог. Едіту протестували і вона, як виявилося, – цілком психічно адекватна, але опинилася у закладі і її не відпускають через те, що на пацієнтів заклад отримує від держави гроші і потім розпоряджається ними на власний розсуд (можна тільки здогадуватися про схеми). У жінки – друга група інвалідності і діагноз олігофренія. Але на ній поставили тавро і прирекли жити за стінами паркану, де кояться моторошні речі. Після того, як Едіту для інтерв’ю тимчасово журналісти забрали із інтернату, її почали обколювати препаратами. І її крики чути на записі, вона зателефолнувала представникам ЗМІ.

А далі – ще страшніше. Журналісти з поліцією прийшли перевірити, що відбувається. Але на них накинувся директор та його дружина, яка не є працівницею закладу і мало не побили. Присутність правоохоронців їх не хвилювала. Між іншим, за перешкоджання роботі журналістів є стаття…. але на це очільнику закладу начхати. Якою він є людиною, можна побачити на відео програми “Гроші”.

Детально про цю історію можна прочитати тут

Кримінальне минуле

Директор Мукачівського психоневрологічного інтернату Іпполітов Тарас Васильович назвав знімальну групу програми Гроші “журналістами-аферистами”, хоча насправді вони виконували свою роботу, при чому – професійно і чесно! Більше того – подав на них позов нібито за викрадення людини!!!

А ким же є він сам??? Людиною з кримінальним минулим!

У 2017 році Закарпатська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження на пана Іпполітова. Справа в тому, що моніторингова група у складі працівника Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму, Секретаріату Уповноваженого з прав людини і регіонального координатора виявила серйозні порушення у Мукачівському спецзакладі. Інтернат вони відвідали без попередження і побачили вражаючі речі.

“Моніторами встановлені факти незаконного застосування ізоляції до осіб з психічними розладами у підвальній кімнаті з металевою решіткою на дверях, заборони підопічним знаходитись у власних кімнатах в денний час, залучення до сільськогосподарських робіт недієздатних осіб, яким не рекомендована працетерапія.

Водночас виявлено факти, коли недієздатні підопічні інтернату, які мають опікуна, всупереч закону підписують офіційні документи (відомості) на отримання соціальної допомоги (адже жодного правочину такі особи вчиняти не можуть, так як не мають необхідного обсягу цивільної дієздатності)”, – наголосили тоді у пресслужбі Закарпатської обласної прокуратури.

Тим не менше… дивним чином на сьогодні Іпполітов знову очолює заклад… і що коїться за зачиненими дверима з підопічними… можна тільки здогадуватися.

І наостанок

Olesia Tragniuk, професорка права, правозахисниця, волонтерка, теж звернула увагу на історію з Павлом Рибарем.

“Людина з інвалідністю має такі ж самі права, як і людина без інвалідності.

І навіть більше-люди з інвалідністю, відносяться до уразливих груп.

Щодо них держава і суспільство повинні застосовувати особливий підхід, щоб надати їм можливість у повній мірі наблизитися до рівня тих прав, якими повинні були забезпечені усі члени суспільства!

Ми усі багато говоримо про інклюзію, однак мало хто зважає на те, що інклюзія – це не лише для людей з вадами. Наприклад, опорно-рухового апарату, але і для усіх інших, хто може інтегруватися у суспільстві і не лише просто жити, але в приносити користь.

Випадок із Павликом (а ми його усі дуже любимо)…. Він – єдиний волонтер, який з перших днів війни став до лав Громадської організації. Він – саме такий, що дає нам усім шанс показати наскільки ми готові бути насправді толерантним соціально орієнтованим суспільством.

Отже, будь які прояви не позитивної дискримінації щодо таких людей, як Павло Рибарь є недопустимими! Вони повинні знаходити правильний відгук та негайну реакцію з боку держави!”, – наголошує вона.

Нагадаємо, що Хустщина втратила Героя: на війні загинув Іван Матей, а також, що У Хусті вчили жінок ВПО бути гарними

Вас може зацікавити: Жінок ВПО вчили витримувати стресові ситуації

Нова Свобода

Мукачівський психоневрологічний інтернат – в’язниця для незасуджених

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *