На Закарпатті відкрилася освітня школа для дівчат-підлітків
На Закарпатті відкрилася освітня школа для дівчат-підлітків. Це – соціальний проєкт для незахищених дівчат. Розрахований він на 2 місяці. Заняття проводитимуться по суботах. Для підлітків організатори, а саме – благодійна організація “Лайф”, підібрали важливі теми, які їх справді хвилюють. У суботу, 10 серпня, у конференц-залі готельно-ресторанного комплексу “ВІП”, що в Хусті, відбулося урочисте відкриття освітньої школи. Це – проєкт благодійного фонду «Благомай». Реалізується завдяки фінансуванню уряду Фарерських островів.
Освітній курс для дівчат соціально незахищених категорій «GIRL POWER UKRAINE. Хуст»
“Girl power Ukraine. Khust”
Саме так називається проєкт освітньої школи для дівчат 13-18 років.
На курсі розглядатимуться питання: управління та лідерства, навичок у подоланні гендерно обумовленого насильства, психологічного захисту та протидії домашньому насильству. Крім того, підніматимуться проблеми фізичного та психічного здоров’я. Дівчата отримують фахове роз’янення щодо можливостей у виборі професії та здобуття освіти для дівчат, соціальної активності та соціальних зв’язків. А ще навчатимуться постановки цілей вчитимуться як виявити свої мрії, бажання, подяку та багато іншого.
На що саме спрямовано захід
Про це сайту Нова Свобода розповіла голова благодійного фонду “Лайф” Тетяна Вовчок.
“Зараз тема ментального та репродуктивного здоров’я є актуальною. Ми розуміємо, що це в основному лежить на плечах жінки. Саме через це ми вирішили проводити захід для дівчат. Особливо це стосується підлітків, бо в такому віці потрібно це знати, а поговорити не завжди є з ким і важливо знайти правильні джерела, з яких черпати інформацію, – наголосила вона. – Тому краще розповісти їм це компетентним людям, які є фахівцями з певних питань і розуміють суть, ніж отримувати знання десь від когось, викривлену і зовсім неправильну інформацію”.
За словами очільниці благодійного фонду, дівчатам варто звертати увазу на фізичне, ментальне здоров’я вже зараз, уміти протистояти насиллю у всіх його проявах, знати про свої можливості у виборі професії.
Захід об’єднав дітей військових, тих, чиї батьки загинули на війні, а також вихованок дитячих будинків. На цьому наголосила представниця благодійного фонду “Лайф” Наталія Вовчок.
Що потрібно знати дівчатам
Психологиня із Ужгорода Оксана Малаховська розповіла, що є найбільш важливим для підлітків такого віку.
“Тема мого виступу – це роль емоційного інтелекту у здоров’ї дівчат. У них зараз вік становлення, тож я хочу їм донести головні меседжі. Із ними відбуваються різні фізіологічні зміни і на них сильно впливають емоції. Іноді підлітки навіть не розуміють, що з ними відбувається. Тож моя задача – розповісти їм про те, як емоції впливають на стан здоров’я, як стрес взагалі може позначитися на самопочутті, що робити, аби вибудувати броню, як собі допомагати в таких ситуаціях. Взагалі дівчата не повинні лякатися того, що з ними щось відбувається і знати, що вони завжди можуть попросити про допомогу”, – зазначила вона.
На думку фахівчині, часто підліткам важко говорити на певні теми.
“у молоді, на жаль, багато суїцидальних думок і розладів харчової поведінки. На роботі постійно зіштовхуюся з такими питаннями і приводом саме є непрожиті емоції. У таких ситуаціях підліток просто не розуміє, що робити. Коли ж є більше знань, є можливість їх застосовувати на практиці”, – запевнила вона.
Варто додати
Освітня школа для дівчат-підлітків проходить не тільки на Закарпатті. Вона є Всеукраїнською.
Про це розповіла представниця сфери культури і мистецтва пані Віталіна.
“Ця школа об’їздила вже майже всю Україну, – підкресила вона. – Харків, Херсон, Київ, Одеса, Львів, Луцьк, Рівненщина… Зараз вона стартувала і на Закарпатті. Школа допомагає підліткам у багатьох питаннях. Насамперед об’єднуємо сиріт, дітей, які постраждали внаслідок війни, аби підтримати їхнє фізичне і ментальне здоров’я”.
Нагадаємо, що Ростислав взяв академвідпустку, аби долучитися до 128 Закарпатської бригади, а також, що Спартак повернувся із заробітків в Угорщині, щоб долучитися до 128 Закарпатської бригади
Вас може зацікавити: Психологи проводять заняття по командосутворенню з закарпатськими гвардійцями