Чому на Зеленому ринку у Мукачеві мінімум зручностей
Чому на Зеленому ринку у Мукачеві мінімум зручностей. Питання ринку у дописі в соцмережі підняв Володимир Горішняк. Текст цитуємо без змін.
Особливості “Зеленого ринку” в Мукачеві
Зручностей – мінімум, дискомфорту – максимум
Продавчині, що знепритомніла просто на робочому місці, довелося викликати швидку, оскільки стаціонарного медпункту на ринку не має! Як, власне, немає пристойної вбиральні, кондиціонерів, зручної автопарковки, чистих вікон, торгових рядів, вимитої підлоги…
Центральний, або як його ще називають “зелений”, ринок” в Мукачеві продовжує неприємно дивувати мукачівців та гостей міста.
Де нове дихання?
Із нещодавньою зміною керівництва в цьому закладі, самі продавці та і його відвідувачі не приховували своїх надій на те, що ринок нарешті отримає “нове дихання”. Зокрема, що тут нарешті відшрайбають вщент закакані пташками вікна, а прилавки та підлоги – від багатолітнього шару пилу та сміття.
Втім, замість дотримання елементарних норм санітарії, в приміщенні “зеленого” ринку, ніби величезний гриб, виріс… магазин відомого бренду. А він городиною, “молочкою” та м’ясом ніколи не торгував і навряд чи збирається це робити в майбутньому. Відтак, яке відношення магазин із продажу канцелярських виробів та інших товарів широкого вжитку має відношення до… господарського ринку, залишається абсолютно незрозумілим.
Ні лікаря, ні медпункту
Вчора “зелений” знову неприємно здивував відвідувачів. Раптом з”ясувалося, що на території ринку немає ані медичного пункту, ані бодай людини, яка б у разі необхідності могла надати першу медичну допомогу. З огляду на те, що ринок щодня відвідує чимало людей, відсутність медпрацівника видається чимось майже нереальним і заощаджувати на цьому – щонайменше неправильно. Тим більше, за словами самих реалізаторів продукції, останнім часом оренда торгових місць на ринку відчутно зросла. Називають різні суми орендної плати – від 600 гривень до 6 тисяч за “точку”.
І це – при тотальній відсутності елементарних умов для торгівлі. Тут не має не те, щоб кондиціонерів – тут немає навіть вентиляторів, які добре пам’ятають старожили нашого міста. Куди це все поділося – не відомо. І коли тут з”являться ці блага цивілізації – також поки ніхто достеменно точно сказати не може. Ну, а про те, що під сводами приміщення “зеленого” ринку цілими стаями літають птахи – вже навіть немає мови: до цього вже всі давно звикли і тому таку сумнівну “екзотику” сприймають як… “фішечку” мукачівського ринку. Щоправда, це аж ніяк не заважає продавцям торгувати спеціями, які прикриті плівкою лише “за для галочки”.
Маркетингова політика
Отже, не має нічого дивного в тому, що з такою “маркетинговою політикою”, продавців та покупців в приміщенні самого ринку стає дедалі менше, а продавців, які продають городину попід стінами ринку – все більше. І це також викликає неабияке непорозуміння у людей, які прибули до Мукачева, скажімо, зі сходу чи центру нашої країни. Нещодавно один киянин мені так і сказав: “Володю, я навіть не можу собі уявити, аби на нашому Бессарабському ринку через таку кількість вільних місць можна було ганяти м’яча, а реалізатори городини тим часом дружньо торгували на… Хрещатику або інших, прилеглі до ринку, вулицях. Ну, таке просто не вкладається в голову.
Парадокс, але продавців, які ведуть торгівлю городиною по під стінами ринку, в саме приміщення не заманити: мовляв, там покупців – обмаль, а відтак є ризик не встигнути продати весь товар. І дійсно, в самому ринку, зазвичай, не велилюдно.
На жаль, через критично низький рівень самоповаги як, власне, і поваги до покупців з боку адміністрації ринку, в Мукачеві стало цілком нормальним явищем торгувати городиною навіть… під громадською вбиральнею, яка своєю чергою так саме не витримує жодної критики і, за наявності у місті санепідемстанції (по факту, а не по вивісці з назвою установи), така “вбиральня” вже давно мала б бути закрита. Але… вона працює. Як, власне, і сам ринок чи, точніше сказати, цілковита пародія на нього.
А щодо працівниці
яка вчора знепритомніла просто на своєму робочому місці, то бригада екстреної медичної допомоги прибула на виклик за 14(!) хвилин. Виклик на “103” зробили колеги жінки.
Ну а щодо адміністрації ринку, то на цю надзвичайну подію вона жодним чином не відреагувала: мовляв порятунок продавців та покупців на ринку – це справа рук… самих продавців та покупців: рятуйтеся, хто як може. І ніяк не інакше.
Нагадаємо, що Ростислав взяв академвідпустку, аби долучитися до 128 Закарпатської бригади, а також, що Спартак повернувся із заробітків в Угорщині, щоб долучитися до 128 Закарпатської бригади
Вас може зацікавити: Психологи проводять заняття по командосутворенню з закарпатськими гвардійцями