Біжу за Героя. Забіг в Ужгороді зібрав більше тисячі учасників
Біжу за Героя. Забіг в Ужгороді зібрав більше тисячі учасників. У суботу, 31 серпня, в Ужгороді, як і в інших обласних центрах держави, пройшов забіг «Шаную Воїнів, біжу за Героїв України». Це – щорічна патріотична традиція вшанування пам’яті воїнів, які загинули під час російсько-української війни, приурочена до 29 серпня, Дня пам’яті захисників України. У обласному центрі Закарпаття до події долучилися як звичайні краяни, так і волонтери, військові, Нацгвардійці, навіть чиновники.
«Шаную воїнів, біжу за героїв України»
Більше тисячі учасників забрав щорічний всеукраїнський забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України» в Ужгороді. До заходу долучились і військовослужбовці закарпатського підрозділу Національної гвардії України. Разом з представниками влади, побратимами з усіх силових структур і військових формувань регіону та професійними спортсменами і аматорами гвардійці долали дистанції у 2, 5 та 10 кілометрів. Серед перших пробіг маршрут Ярослав Гайдук. Молодий офіцер каже, що вперше бере участь у такому заході і вважає це честю для себе.
Па’ятаємо кожного загиблого
«Я думаю, що вшановувати пам’ять полеглих захисників потрібно як покладанням квітів так і подібними спортивними заходами. Це свідчить про те, що пам’ятаємо про кожного нашого загиблого побратима, і про те, що життя продовжується, і вони не даремно віддали за мир в нашій Батьківщині найцінніше. Я фінішував з прапором Національної гвардії в пам’ять про всіх гвардійців, яких зараз з нами немає», – поділився Ярослав.
Прапор Нацгвардії додав сил на фініші і Андрію Николишину. Військовослужбовець долав дистанцію у 5 кілометрів.
Побороти втому допомомагає пам’ять про тих, хто віддав життя за Україну
«Це гарна традиція – проводити такі спортивні меморіальні заходи. Я впевнений, що згадувати наших полеглих побратимів потрібно при будь якій нагоді. Чим частіше ми про це говоримо, тим сильніша стає пам’ять про подвиги наших українських воїнів, яких зараз з нами немає. Важка боротьба наших воїнів на передовій надихала мене переборювати свою втому. Тому подолав цю незвично для себе дистанцію», – каже Андрій.
Усі учасники забігу на фініші отримали пам’ятні медалі. Але найбільшою нагородою для кожного, кажуть гвардійці, стане відновлення мирного і безпечного життя в Україні. І для цього гвардійці у складі Сил оборони докладають максимум зусиль.
Нагадаємо, що Собака врятував життя Петрові зі 128 Закарпатської бригади, а сам загинув, а також, що День незалежності закарпатські гвардійці відзначили «Молитвою за Україну»
Вас може зацікавити: Антон зі 128 Закарпатської пішов воювати, щоб син жив у мирній державі