• Чт. Лис 14th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Як ярмаркують у Хусті. «Срібні джерела». День 2

Spread the love

Як ярмаркують у Хусті. «Срібні джерела». День 2

Як ярмаркують у Хусті. «Срібні джерела». День 2. Другий день уже Хуст ярмаркує. Вчора святковому настрою трохи завадила погода, нині ж сама природа додала колориту дійству. Ярмарок проходить у патріотичному дусі. Захід – дуже атмосферний та колоритний. Сьогодні відбулося урочисте відкриття, у якому взяли участь організатори. А саме: в.о. Хустського міського голови Василь Губаль, очільниця благодійного фонду «Лайф» Тетяна Вовчок, член ради спілки пасічників «Нарцис», професійний пасічник і власник торгового заводу з розведення карпатських бджіл багаторічний організатор «Срібних джерел» Віктор Папп, а також новий голова спілки пасічників «Нарцис» Василь Лопойда.

Закарпаття має чим пишатися

Насправді наш край має дуже широку палітру вин та меду. Наші виробники дійсно виготовляють якісну продукцію і реалізовують її за доступними цінами.

«Ми згуртували людей, які як професійно займаються бджільництвом, так і початківців, – наголосив сайту  Нова Свобода Віктор Папп. – Серед цікавинок представлено «ядин мед», «мед Вейріха», а також «дикий мед», або падевий, рідкісний високогірний. Загалом багато цінної крафтової продукції. На жаль, відколи почалося повномасштабне вторгнення у плані збуту стало важче, бо люди роблять вибір на користь продуктів першої необхідності. Тим не менше, ми змушені цей час пережити і працювати далі. Головне в нашій роботі – не втратити бджіл».

Варто додати, що разом із дружиною Вікторією пан Віктор постійно підтримують ЗСУ і роблять багато для того, аби наші захисники завжди були здоровими і почувалися енергійними та сповненими сил. Також за словами Віктора Паппа, на ярмарку представлено близько 15 господарств пасічників із усього Закарпаття.

«Передусім треба віддати шану нашим захисникам, адже завдячуючи їм ми маємо змогу робити різні благодійні заходи тут і зараз, – наголосив Василь Лопойда. – Вдячний усім, хто долучився до ярмарку. Приємно, що всіх нас згуртувала добра справа».

Голова обласної спілки пасічників «Срібний край» Віктор Павлій зазначив, що закарпатські пасічники можуть виходити на міжнародні ринки і прославляти продукцією наш край.

«Ми вже співпрацюємо з Канадою, налагоджуємо співпрацю і з іншими країнами. Про нас мають знати. Звісно, у цьому плані ми є конкурентами їхнім бджолярам, тож торувати шлях непросто. Утім, впевнений, ми впораємося».

Вино і не тільки…

На ярмарку також представлено широку палітру місцевих вин.

«Найбільше купують напівсолодкі вина, – наголошує пан Тиберій із Мукачівщини. – Виноробством я займаюся давно і професійно – майже 30 років… Представив розмаїту гаму продукції. Мої діти підключаються і допомагають. Загалом уся родина задіяна. Ми є постійними учасниками різних ярмарків і фестивалів».

Пан Іван із Березників продає м’ясну продукцію. Шашлик у нього можна придбати по 70 гривень. крім того, за його словами, дуже активно присутні на дійстві ласують бограчем, пловом, гуляшем та  салатами.

Також на ярмарку дуже багато сирів (переважно із Івано-Франківської та Львівської областей), солодощів, та продукції народних умільців.

Розваги

Ведучими урочистостей є Іван Добош та Ельвіра Попович. Концертна частина свята багата на незабутні номери. Це і танці від зразкового хореографічного колективу «Хустяночка» (керівник Ірина Гнепа), і пісні від народного фольклорного гурту «Хустяни (керівник Олександр Анишинець), і виступи Крайниківського фольклорного гурту, і Надії Галас із Ізи, й інших талановитих дорослих та дітей.

На заході представлено також унікальну плетену продукцію виробів із лози. Презентує їх умілець Василь Пасулька. Каже, що останнім часом збути вироби стає все важче, а от роботи з ними дуже багато. Тож молодь все рідше має бажання працювати з лозою.

Крім того, у рамках ярмарку проходить розіграш благодійної лотереї, аукціон, із дітками проводяться цікаві ігри, майстер-класи, працюють аніматори. Дуже багато цікавинок представив центр розвитку дитячої творчості «Сузір’я».

«Мета ярмарку – передусім – благодійність. Зазвичай усе, що ми робимо має доброчинне підґрунтя, – зазначила керівниця благодійного фонду «Лайф» Тетяна Вовчок. – Наша мета, аби на ярмарку були присутні виробники крафтової продукції, люди, які своїми руками виготовляють різні вироби ручної роботи. Важливо, щоб вони не просто приходили, але й щоб знайомилися між собою, співпрацювати, щоб могли реалізувати продукцію. Але головна ціль – збір коштів на пошиття адаптативного одягу для поранених військових».

Загалом на ярмарку дуже багато цікавинок. Встигнути відвідати його ще можна сьогодні та завтра.

Нова Свобода й надалі інформуватиме про перебіг подій.

Більше фото тут

Про день 1 ярмарку: Срібні джерела. У Хусті стартував триденний благодійний ярмарок

Нагадаємо, що Війна забрала життя Миколи Кушніра з Хустщини, а також, що Юрій-Сокіл відмовився від броні і вступив до 128 Закарпатської бригади

Вас може зацікавити: Вперше відбувся конкурс “Благодійне Закарпаття”. Назвали переможців

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *