• Нд. Бер 16th, 2025

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

День 3 ярмарку «Срібні джерела»

Spread the love

День 3 ярмарку «Срібні джерела»

День 3 ярмарку «Срібні джерела». На жаль, погода виявилася прохолодною і було менш людно, ніж у суботу. Утім життя вирувало, усі охочі могли долучитися до цікавого і корисного проведення часу. Тим більше, що мета ярмарку була благодійною – збір коштів на пошиття адаптативного одягу для поранених військових. Нагадаємо, що організаторами виступила спілка пасічників «Нарцис», благодійний фонд «Лайф» та Хустська міська рада.

Ярмарок

Вікторія Папп представляла продукцію власного із чоловіком Віктором торгового бренду «МедКарпат». За її словами, покупці цікавилися як різними сортами меду, так і продуктами бджільництва. Тетяна Гутник із Мукачева, побачивши у соцмережі фото цієї марки, одразу ж запевнила, що користується драже «Добрий зір» і дуже задоволена, читає без окулярів.

«Бджільництвом займаюся із 12 років. Зараз роблю це професійно. Очолюю торгову марку «МедКарпат», маю племінне господарство з розведення карпатських бджіл типу «Синевир». Із 2006 року мав нагоду і щастя працювати в інституті бджільництва, у лабораторії селекції і репродукції карпатських бджіл, де виконую об’ємну роботу. Селекційні досягнення зафіксовані на рівні держави у 2021 році. Загалом на заході представлено близько 15 господарств. Серед них є як ті, хто тільки починає, так і такі, що мають уже хороший досвід», – наголосив Віктор Папп.

Людмила Дівинець також презентувала різні сорти меду, мед із горішками, воскову міль, прополіс та іншу продукцію бджільництва.

«Найціннішими сортами меду є високогірні збори – чорниця, дика малина, мед Вейріха. Плануємо більше виходити на європейські рівні. Хоча це й не просто, але цілком можливо», – наголосив голова закарпатської спілки пасічників «Срібний край» Віктор Павлій.

Було на ярмарку і багато різних сортів крафтових вин та сирів.

Сири переважно представляла Івано-Франківщина. Продавали їх від 450 гривень за кілограм, сирні кульки – 70-80 гривень, моцарелу – по 500, набір сирів (мікс) – по 150 гривень, сири, витримані від пів року – по 750-900 гривень.

Можна було придбати і м’ясну продукцію, іграшки, сувеніри, книги та багато іншого.

Розваги

У неділю окрасою ярмарку стала також концертна програма за участю творчих колективів. Особливо тішили виступи талановитих діток.  

Ну і… звісно…  майстерними ораторськими здібностями радував гостей та учасників події яскравий і харизматичний ведучий Іван Добош.

Для малечі проводилися різні майстер-класи, ігри (центр дитячої та юнацької творчості «Сузір’я», «Leoland»,  мовна школа «Solomon», із дітьми працювали аніматори.

Оксана Алещенко представляла «Сузір’я».

«У нас проводилися різноманітні майстер-класи, ми донатили на Збройні сили, представили роботи для аукціону, а також проводили розіграш лотереї. Крім того, діти продавали зроблені власними руками цікаві композиції. Усі вилучені кошти спрямовувалися на підтримку наших Героїв», – зазначила вона.

«Ми за два дні ярмарку охопили цікавою програмою більше 40 дітей віком від 3 років. Викладання англійської велося у формі гри. Проводили усілякі майстер-класи. Сподіваємося, що спільними зусиллями стали на крок ближче до перемоги”, – наголосила заступниця директора агенції іноземних мов та перекладу «Solomon» Мирослава Шемота.

Крім того, проводився розіграш благодійної лотереї, аукціон.

Благодійність

Про головне – наостанок. Благодійна організація «Лайф», яка була одним із організаторів заходу збирала кошти на потреби ЗСУ.

«Ми прагнули залучити виробників крафтової продукції, познайомити їх між собою, відкрити їм можливості для реалізації товарів, аби могли їх збувати не тільки вдома, але й на ярмарку. Скажімо, торік після «Вулик-Фесту» люди в нас просили контакти тих, хто продавав продукцію. Тобто, подібні дійства є одним зі способів комунікації між виробниками та споживачами. Ну і для нас важливо те, що мета події є благодійною. Ми живемо в такий час, коли не думати про допомогу Збройним силам неможливо. Ті, хто нас захищає, ризикують заради нас найціннішим – власним життям. Тож ми збирали кошти для важко поранених військових, а саме на пошиття для них адаптативного одягу. Саме це і було головним пріоритетом», – поділилася думками із інформаційним виданням Нова Свобода голова БФ «Лайф» Тетяна Вовчок.

Загалом ярмарок пройшов цікаво, насичено, незабутньо та неймовірно яскраво. Спасибі кожному, хто долучився до доброї справи!

Про перший день ярмарку можна прочитати тут: Срібні джерела. У Хусті стартував триденний благодійний ярмарок

День 2 ярмарку: Як ярмаркують у Хусті. «Срібні джерела». День 2

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *