• Ср. Січ 15th, 2025

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Чому проблеми ромів досі в Мукачеві ніхто не вирішує

Spread the love

Чому проблеми ромів досі в Мукачеві ніхто не вирішує

Чому проблеми ромів досі в Мукачеві ніхто не вирішує. Хоча мерія звітує про реалізацію стратегії допомоги їм, не всі діти ходять до шкіл, не всі дорослі мають сімейних лікарів і роботу. Хоча насправді така проблема існує не тільки у Мукачеві…

Джерело

Питання у соцмережі підняв Володимир Горішняк.

“РОМСЬКЕ ПИТАННЯ”: ГОСТРІ КУТИ КРУГЛОГО СТОЛУ

19 листопада у Мукачеві відбувся захід, присвячений “розробці та реалізації стратегії сприяння правам і можливостям ромської громади”

Відповідний звіт про цю подію на офіційній сторінці у Фейсбуці поширила прес-служба ратуші.

Як зазначає автор посту, “ключовою темою (заходу) стало створення ромського культурно-соціального центру, який має стати осередком для збереження культури, розвитку освіти та підтримки соціальної інтеграції”.

Але ось тут, друзі, дозвольте мені внести суттєве уточнення: насправді ніякого Центру – ще не створено. Це, так би мовити, лише добрі наміри та бажання організаторів заходу. І – не більше того.
А те, що ані такої, ані іншої платформи, яка б справді опікувалася питаннями соціальної інтеграції ромів у нашому місті досі не існує, свідчить про тотальний провал цього напрямку у роботі посадовців, які відповідають за нього.

Ні роботи, ні лікарів

На підтвердження цих слів, дозвольте мені навести уривок з власного посту від 10 квітня 2023 року, присвячений саме цієї проблематиці. Той пост понад як річної давнини, я писав по гарячим слідам заходу, аналогічного тому, який відбувся вчора.

Виявляється, що серед багатотисячної спільноти наших ромів, лише майже чотири тисяч осіб спромоглися укласти угоди зі “своїми” сімейними лікарями. Крім того, лише тисяча “з хвостиком” діточок з числа ромів відвідують навчальні заклади міста та заклали дошкільної освіти… Стоп!.. А як же решта?!..

Отже, якщо раніше громада міста могла лише чисто гіпотетично припускати, що питаннями ромської спільноти в місті ніхто, по суті, не займається, то тепер це – абсолютно доконаний факт!
А отже, є слушний привід порушити перед ратушею одразу декілька вкрай важливих запитань.

Скажімо, у який спосіб в місті вирішується питання щодо працевлаштування ромів?

Чому досі не всі з них заключили відповідні угоди не лише із сімейними лікарями, а й, скажімо, з такими комунальними установами як “Водоканал” чи “АVЕ”?

Риторичні питання

В який спосіб і, головне, за чий рахунок місто покриває всі ці витрати? А витрати, виходячи із наявної кількості ромів у Мукачеві, треба визнати, є чи маленькими”.

Зауважу, що від моменту тієї публікації промайнуло більше року, а конкретних відповідей на ці та багато інших питань, які постають перед мешканцями громади, як не було… так і не має.
Звичайно, набагато легше зібратися у вузенькому колі раз на рік (а, можливо, і раз на два роки) аби за «круглим» чи квадратним столом побалакати про “стратегію сприяння правам і можливостям ромської громади”.

Ось тільки самим ромам, як мені видається, від таких намірів наших “стратегів” – ані зимно, ані спекотно…

Нагадаємо, що Атос зі 128 бригади уже 6 років у ЗСУ, а також, що Ужгородець Аладдін раніше був кухарем, а зараз боронить Україну

Вас може зацікавити: Сашко зі 128-ї приїхав до Ужгорода і пішов до військкомату

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *