Богдан Корж та Людмила Радько відкрили виставку скульптури і живопису
Богдан Корж та Людмила Радько відкрили виставку скульптури і живопису. 4 грудня у Хустській міській картинній галереї творче подружжя митців із Ужгорода презентувало персональну виставку робіт. У експозиції близько 3 десятків живописних і десятка скульптурних композицій. Роботи розміщені у двох виставкових залах.
Залишив автограф у рідному місті
«Виставка – спільний наш із дружиною звіт. Моїх робіт представлено 9. Дружини – майже три десятки. Серед моїх виробів є в Хусті ще меморіальна дошка Августину Волошину, Олександру Блесту на першій школі, є Остап Віцинський на лікарні, є меморіальна дошка на Хустфармі. Був і Олександр Маркуш, але він загадково зник. Чотири дошки зробив, а тепер пора і виставку відкривати. Тим більше, що сам я хустянин, народився і виріс у цьому місті, тут ходив до школи. Тут я жив до 1968 року. Потім вступив до училища (нині коледж), далі – університету і наразі мешкаю в Ужгороді. Але в Хуст до сестри час від часу приїжджаю. Виставку хотів зробити тут і раніше, але вдалося привезти її тільки зараз», – розповів сайту Нова Свобода Богдан Корж.
«Для нас із чоловіком Хуст є особливим містом. Це – перша локація на Закарпатті, куди привіз мене Богдан після знайомства. Ми приїхали у Долину нарцисів. Крім того, тут у ресторані «Верховина» ми відгуляли весілля і тут народилася наша донька. Маємо ще сина, – зазначила Людмила Радько. – Також тут жили батьки чоловіка. Тому Хуст для нас рідний. Радію, що вдалося відкрити тут виставку, ми були зобов’язані це зробити».
Особливі роботи
Варто додати, що подружжя Корж було учасником різних творчих подій не тільки за кордоном, але і в Хусті.
«Вони неодноразово бували у нас на пленерах, зокрема, пані Людмила. А пан Богдан виступав співорганізатором першого скульптурного пленеру у нашому місті «Мелодія каменю». Тоді нам, на щастя, вдалося провести цей захід і в ньому взяли участь художники з Польщі, Молдови. Вони залишили нам цікавий доробок. Частина з цих робіт зараз знаходиться у парку, частина – біля спецшколи для дітей із вадами слуху, частина на території міської ради. Виставка цього творчого тандему – цікава і яскрава. Роботи цієї пари постійно дивують, щоразу сприймаються по-свіжому», – наголосив директор Хустської міської картинної галереї Орест Цюпко.
«Зазвичай тоді, коли в родині один творить, друга половина займається господарством. Це – нормально. Я думаю, що в цій родині, або обов’язки діляться навпіл, або всі голодні, – жартома зазначив голова народного творчого об’єднання «Митець Верховини» Валерій Дьодяк. – А якщо серйозно, виставка неймовірно цікава. Роботи особливі, дуже цікаві, колоритні, різнопланові, гармонійні. Добре, що в такий важкий час вдалося відкрити таку масштабну експозицію. Вражений професійністю обох авторів».
Потужна експозиція
Начальниця управління культури , релігій, молоді та спорту Хустської міської ради Ольга Шпірь зазначила, що скульптура та живопис у експозиції дуже гарно доповнюють одне одного.
«Про роботи пані Людмили можу сказати, що для мене вони несуть естетичний меседж, дух жінки, яка є і одинокою, і непідкореною, і завжди готова почути інших. Роботи пана Богдана, як на мене, це – вияв чогось прекрасного, творчі монументи можуть сказати про силу. Сподіваємося побачити в нашому місці цю талановиту родину у майбутньому ще не раз», – наголосила вона.
«Дуже б хотілося побачити таку виставку і у Виноградові, аби наші поціновувачі мистецтва теж могли помилуватися вражаючими роботами. Експозиція дійсно дуже потужна, сильна, цікава. Приємно споглядати прекрасне!» – запевнила директорка галереї «Імпасто» Валентина Костьо. –
«Щиро вітаю своїх кумів і радію за них! – заявила подруга родини з Ужгорода Олена Кондратюк. – Відрадно, що вони відкрили виставку у рідному місті Богдана. Це – чудова родина, дуже творча і талановита. Вони у всьому доповнюють одне одного – як у житті, так і в роботі».
Вітали Богдана Коржа та Людмилу Радько і інші митці, колекціонер із Хуста Василь Деяк, гості і любителі мистецтва, які завітали на подію.
Діятиме експозиція до кінця грудня.
Нагадаємо, що Наші Герої отримають подарунки від закарпатських дітей, а також, що Магдалина Челленяк із перших днів війни допомагає у плетінні маскувальних сіток
Вас може зацікавити: Багатодітна родина із Закарпаття робить для ЗСУ свічки та смаколики