• Ср. Січ 15th, 2025

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Хто приходить на громадські слухання у Мукачеві

Spread the love

Хто приходить на громадські слухання у Мукачеві

Хто приходить на громадські слухання у Мукачеві. Імітація роботи і прийняття неочікуваних для громади рішень. Чергова проблема назріла у місті над Латорицею.

Джерело

Питання підняли Володимир Горішняк та Людмила Черватюк.

Громадські слухання без громади

“ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ” – ВІДБУЛИСЯ АЛЕ… БЕЗ УЧАСТІ САМИХ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ: тому на роль “масовки” ратуші доводиться залучати чиновників, штатних працівників, керівників комунальних установ, начальників управлінь тощо…

Так вже сталося, що протягом останнього місяця мені особисто довелося відвідати щонайменше три заходи, які в ратуші позиціонують не інакше, ніж “громадські слухання” чи “громадські обговорення”.

Насправді, все це лише дешева імітація такого справді серйозного штибу заходів. Проблема полягає в тому, що всі ті “зібрання” (в силу різних обставин) рішуче не мають бажання відвідувати пересічні мешканці громади. І тому замість них роль “масовки” вимушені відігравати… штатні працівники ратуші, комунальних установ… Тобто люди, які так чи інакше підпорядковані керманичам нашого міста.

І ось цей факт – факт окозамилювання та підміни понять, дуже обурив знану громадську активістку Людмилу Черватюк. Її пост наочно засвідчує: в стосунках між владою та громадою є певні ознаки… революційної ситуації, коли владі тепер все складніше робити вигляд, ніби вона в своїх діях все чинить прозоро і демократично, а мешканці громади, навпаки, все більш рішуче починають волати тому, що ніяк не бажають аби із ними на таких серйозних заходах як “громадські слухання”, говорили ніби як з першочками, чи взагалі як з людьми, незповна розуму”, – нгаголосив Володимир Горішняк, адміністратор групи “МукачевоSOS”.

Чому без оголошень?

А ось що власне пише у своєму дописі Людмила Черватюк.

“Досить…

Досить економити на реальному громадському секторі і на громадських заходах, без яких можновладці не мають права приймати ніякі свої рішення…

Чи бачив хтось з містян чи гостей міста на дверях так званого Центру громадськості… хоч якесь оголошення про громадський захід під назвою обговорення Стратегії розвитку міста Мукачева?

Щоб міг собі запланувати , прийти і взяти участь…

Відповідь -ні…

Ні вчора, ні в попередні дні ніхто не бачив ніяких оголошень. про те, що в місті проходять різноманітні громадські обговорення та громадські слухання з різної тематики…

Які мають чітко окреслені терміни та вимоги …

Відповідь теж буде всім відома ” йдіть на сайт міської ради”…

Ті, що так кажуть, можуть ходити куди завгодно і за “даною адресою” теж…

А громадськість, на яку законодавством покладена вимога знайомитись з матеріалами і робити свої висновки , а потім озвучувати їх на оцих громадських обговореннях та громадських слуханнях, повинна мати можливість знайомитись з матеріалами і в друкованому вигляді і електронному форматі, але на великих екранах-моніторах, а не на своїх приватних телефонних пристроях з маленьким екраном…

І повинні представники громадськості мати доступ до цих матеріалів, які потребують. їх уваги і експертної оцінки задовго до призначених дат обговорення і прийняття рішень депутатами міської ради..

Презентація Стратегії

Або в ЦНАПі або ж Центрі громадськості треба виділити декілька робочих місць з комп’ютерами чи ноутбуками і хоча б з декількома екземплярами роздрукованих матеріалів, щоб кожен бажаючий зміг задовго до запланованих дедлайнів проаналізувати і тексти і цифри в таблицях, вже й не кажу про порівняльні діаграми тощо…

Всім же відомо, що сприймають інформацію живі люди по різному, одні на слух, інші включають зорову пам’ять,, а деякі потребують комплексної подачі матеріалу і повтору навіть…

От свіжий приклад, з учорашньої зустрічі на громадському заході, де презентувався проєкт Стратегії розвитку міста Мукачева….

І хоч ми сиділи в перших рядах і чули доповідача добре, побачити цифри і текст в таблицях на слайдах, що демонструвались паралельно, було просто неможливо…

На моє питання по тексту одного з цих слайдів, почула відповідь, а” ви що не бачите на слайді?”

Так.Я не бачила жодної цифри і букви на цих слайдах, уявляю, що ж бачили ті, що сиділи за нами в інших рядах …

Прийду і спеціально відміряю відстань від першого ряду до екрану…

Якісних слухань не було

Але менше з тим, в тексті презентації неодноразово звучали слова “інклюзія,інклюзивність, інклюзивний заклад “тощо, …

От саме на таких заходах і впроваджуйте ці принципи , щоб кожна людина могла реально ознайомлюватись з текстом і з задекларованими цифрами, які закладатимуться у міські річні бюджети тощо…

Підготуйте зал, для цього знесіть монітори з великими екранами з кабінетів чиновників, закуплені за бюджетні або за грантові кошти (не менше 6), щоб слухачі самі собі могли обрати екран, який буде ближче до них, та й потримати в руках і мати можливість побачити друкований варіант презентації, тоді і можна буде говорити про якісь громадські обговорення чи громадські слухання…

А до цієї пори в Мукачеві не було якісних громадських слухань, а перед ними і громадських обговорень!!!

Чи є графік?

Тому і всі прийняті рішення після так званих маніпуляцій з громадськістю, які мають назву обговорень та слухань, незаконні і не мають права вважатись прийнятими….

Хто там в міськвиконкомі та міській раді відповідає за роботу з громадськістю?

Питання до вас: чи є розроблений на рік графік отих обговорень та слухань громадських?

Чи є”він на сайті,куди всіх спрямовують,чи є в роздрукованому вигляді зі шрифтами, які одразу кидаються в очі, в приміщенні ЦНАПу, де завжди багато людей, чи в Центрі громадськості.?..

А може з використанням новітніх технологій цей графік можна побачити на лайтбоксах у місті чи прочитати в рухаючій стрічці тощо ?

Коштів на впровадження новітніх технологій предостатньо в місцевому бюджеті виділяється щорічно, ніхто ж не перевіряє їх витрачання…

Імітація роботи?


Отож досить займатись імітацією роботи з громадськістю, робіть висновки. всі!!!

Досить знущатись над громадою і економити на ній кошти, користуючись тим, що ніхто з містян і гостей міста. не хоче витрачати свій життєвий час. на перевірку коштів та їх використання, сподіваючись на правоохоронні органи…

Час. спливає і вимагає змін…

Суттєвих змін…

Пам’ятайте про це …”, – зазначила вона.

Нагадаємо, що Міжнародний аеропорт до 2027 року обіцяють збудувати у Мукачеві, а також, що 325-ту машину для ЗСУ купив і доставив Андрій Любка на передову

Вас може зацікавити: Етнічний німець Роберт у складі 128 бригади воює разом із сином

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *