• Ср. Січ 15th, 2025

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Художник із Харкова Олег Омельченко презентував книгу «Шлях творчості»

Spread the love

Художник із Харкова Олег Омельченко презентував книгу «Шлях творчості»

Художник із Харкова Олег Омельченко презентував книгу «Шлях творчості». Хоча митець  і не є корінним закарпатем, але швидко «вписався» у місцеве життя, знайшов однодумців, колег по пензлю, активно працює і творить прекрасне, аби зробити світ довкола кращим, світлішим, добрішим. Пан Олег  із родиною від початку повномасштабного вторгнення мешкає у Виноградові, утім товаришує з хустськими колегами, завжди приїжджає на виставки, експонується, підтримує інших художників. Тож подія відбулася у Хусті, в арт-просторі «Valeri».

До речі, на цій же творчій локації наразі діє персональна виставка робіт автора, яка відкрилася також нещодавно.

Унікальне світобачення

Затишна зала арт-простору з цікавим освітленням та вишуканим доробком полотен Олега Омельченка зібрала поціновувачів мистецтва 26 грудня. Кожна з робіт – це щось цікаве і особливе, світле і сповнене емоцій.

Живопис і графіка, натюрморти, портрети, архітектура, філософські твори… Унікальне світобачення автора залишає відбиток на його полотнах. А говорив він під час презентації книги не тільки про саме видання, але й про свій шлях у мистецтво, своє бачення творчості.

Про автора

Модератором події виступив голова народного творчого об’єднання «Митець Верховини» Валерій Дьордяк.

«Пан Олег народився у Харкові. Закінчив Харківську державну академію дизайну та мистецтва, за фахом він – живописець-монументаліст. Був учасником різних виставок всеукраїнського масштабу, є членом Національної спілки художників України, засновником творчого об’єднання «Межа», а також є членом народного творчого об’єднання «Митець Верховини», – наголосив він.

Текст – доповнення до живопису і графіки

Крім того, пан Валерій зазначив, що Олег Омельченко є автором видання «Шлях творчості», пише не тільки картини, але й книги.

«Книга, власне, вийшла у світ ще у 2018 році у Харкові. Тоді ще я її писав російською мовою. Мене часто питають, чому я, професійний художник, зайнявся текстами. Але я ще й викладач і коли навчався у магістратурі, потім у аспірантурі, вимушений був писати велику кількість текстів. Тож у цей напрямок втягнувся і майже всі мої останні проєкти мали крім візуальної складової (живопису, графіки) ще й текстову. І книжка «Шлях творчості», зокрема, є текстовою складовою проєкту «Погляд», який я представляв переважно у галереях на Сході України. Його було спрямовано на те, аби трішки стимулювати здатність людей бачити красу, виразність і глибину простих речей», – поділився думками з інформаційним виданням Нова Свобода автор.

Книга про високе і вічне

Пан Олег додав, що людина, яка пройшла всі ланки академічної освіти, має трішки стереотипну свідомість.

«Людина звикла, що натюрморт – це класика: глечик, тканина, яблучко, чайник, квітка. І це з року в рік працює. Тож коли хтось згадує про натюрморт, у голові вимальовується приблизно така картина. Тож цей проєкт був спрямований на те, аби позбутися стереотипного мислення… первісно в моєму мозку. Тому роботи з цього проєкту були побачені в середовищі моєї майстерні.  Бо яким би концептуальним і глибоким не був натюрморт, в ньому складно передати всю сукупність  якихось філософських концепцій. Через це я був змушений ще писати текст. Якщо узагальнити зміст, то книга – про духовно-філософське коріння мистецтва. Йдеться про відповідальність митця за те, що він робить, про те, аби він писав у світлому спокійному духовному стані, бо всі відчуття, всі думки передаються у художні твори. Також є декілька вимог, які я сам до себе ставлю. Роблю це для того, щоб твори мистецтва були не просто красивими картинками, а ще й несли певний світлий емоційний заряд, давали глядачам певний духовний посил», – підкреслив автор.

Виставка: закарпатсько-харківський період

Наразі Олег Омельченко працює над перекладом книги українською мовою.

«Вважаю, що мушу щось нести у суспільство, – запевнив він. – Свій творчий шлях загалом починав із художньої школи, але свій свідомий вибір щодо майбутньої професії зробив у 15 років, коли пішов навчатися у художній коледж. Перша освіта в мене це живописець-педагог, а друга – художник-монументаліст. Наразі працюю як художник, як викладач, написав декілька муралів», – запевнив пан Олег.

На виставці в Хусті переставлено 23 роботи митця. Частину доробку було створено ще у Харкові, але більшу – вже на Закарпатті. Серед  них – і хустські пейзажі, у монастир на Хустщині, і портрет друга, який загинув на війні, і неймовірно цікаві натюрморти, і багато іншого.

Метафоричні уривки

Що стосується «Шляху творчості», то книга написана у формі коротких метафоричних уривків, складається з декількох розділів, серед яких найбільше учасників презентації зацікавили «15 заповідей творчості».

Також автор відповів на питання присутніх і кожен бажаючий міг придбати видання з автографом автора та сфотографуватися з ним.

Нагадаємо, що Чому ужгородські депутати не хочуть підтримувати військових, а також, що Міжнародний аеропорт до 2027 року обіцяють збудувати у Мукачеві

Вас може зацікавити: Приїхав із Ізраїлю, аби безкоштовно годувати ВПО на Закарпатті

Нова Свобода

Художник із Харкова Олег Омельченко презентував книгу «Шлях творчості»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *