Дмитро Комаров колядує у Бороняві
Дмитро Комаров колядує у Бороняві. Відомий журналіст, мандрівник, фотограф, автор і ведучий програми «Світ навиворіт» 6 січня завітав на Хустщину. Його помітили у Бороняві. Фото з Дмитром у соцмережі оприлюднила Мар’яна Губаль. Також у Фейсбуці завірусилося відео, де телеведучий колядує разом із місцевими мешканцями. Люди кажуть, що він знімає передачу про місцеві народні звичаї.
Боронявські традиції
А знімати таки є що, адже у Бороняві вони досі дуже цікаві. Зокрема, карпатський дракон Шаркань досі є невід’ємним атрибутом зимових свят. Його носять селом хлопці, із ним приходять у гості колядувати до дівчат на виданні.
Шаркань, або як кажуть, Шархань – це не простий, а ручний Дракон. Вважається, що завезли його в давнину до нас монахи і він залишився. Змій супроводжує на свята колядницькі колективи. А колядки у Бороняві є свої, автентичні, яких немає більше в жодному населеному пункті області. Колядують аж до Водохреща. І завжди піснеспів супроводжують музики, тобто колядники виконують колядки під супровід народних інструментів, із Шарканем у руках.
Утім… Шарканя вміє змайструвати далеко не кожен, адже він – не просто зображення якоїсь істоти, а створіння, яке має бути «живим», тобто, повинен рухатися.
Змія роблять із дерев’яних рейок. Вони повинні рухатися при натисканні, а сама «тваринка» має витягати і затягати голову. Голову дракона прикрашають за допомогою кольорової матерії або паперу, доповнюючи блискучим серпантином. Шаркань має бути яскравим і здалека приваблювати погляди. У відкритий рот змія кладуть яблука чи тістечка, цукерки чи інші солодощі. Так «нагороджують» його ті, кому з ним заколядували. На знак подяки дракон може «полизати» господиню своїм червоним «вогняним» язичком.
Цікаво, що «водити» Шарканя повинен чоловік і він при цьому має мати неабияку фізичну силу, бо керувати «різдвяним другом» непросто. Той, хто тримає хвіст Шарканя, не лише спостерігає за тим, що відбувається, але й колядує, жартує, розважає ґаздів.
Отже, Дмитру Комарову у Бороняві дійсно є що відзняти і побачити.
Нагдаємо, що Чому ужгородські депутати не хочуть підтримувати військових, а також, що Міжнародний аеропорт до 2027 року обіцяють збудувати у Мукачеві
Вас може зацікавити: Приїхав із Ізраїлю, аби безкоштовно годувати ВПО на Закарпатті