Помолилися і поклали квіти: активні краяни вшанували пам’ять подій Карпатської України
Помолилися і поклали квіти: активні краяни вшанували пам’ять подій Карпатської України. 15 березня традиційно закарпатці згадують події, які відбувалися поблизу Хуста на Красному полі. Це – битва між здебільшого молодими хлопцями із “Карпатської Січі” та добре озброємним угорським військом. Це була в певній мірі аналогія тих подій, які відбуваються зараз. Тільки тепер ми боремося з московським супостатом і залучено в ці бої куди більше захисників. Сили теж часто нерівні, але наші бійці показують справжній героїм і доводять світу, що ми незламні.
А тоді, 15 березня 1939 року Сойм проголосиву незалежність Карпатської України. Були прийнято державний гімн, герб та прапор, взято курс на українську державність. Сойм відбувався у приміщенні тодішньої гімназії, зараз першої школи. А вже 16 березня відбувалася власне битва з угорцями, які наступали на Карпатську Україну. Далі – поразка, розправи та катування… і окупація нашого краю Угорщиною.
Про урочистості
Згадати події 86-річної давнини зібралися 15 березня на Красному полі активні краяни. Розпочалися урочистості з виконання Державного Гімну. Відтак відбувся молебень за загиблими як карпатськими січовиками, так і Героями теперішньої визвольної війни.
Далі хвилиною мовчання вшанували полеглих захисників. По завершенні – пролунала молитва націоналіста. А після покладання квітів до пом’ятного хреста могли виступити усі бажаючі.
Розширити і доповнити меморіальний комплекс
Про головне розповів адвокат із Хуста, представник батальйону “Карпатська Січ” Роман Роман.
“Колись тут боронили незалежність наші пращури, зараз їхні нащадки боронять українську державність на фронті, героїчно протистоять ворогу. Нам треба думати про наступні покоління. Діти мають перейматися пам’яттю. Тому є ідея відкритий меморіальний парк розширити та доповнити. Мова про те, аби зробити інсталяції: з одного боку з портретами тих, хто поліг за Карпатську Українцу, а з іншого – Героїв сучасності, загиблих під час цієї війни. Мається на увазі не тільки портрети в уніформі, але й макети зброї, аби сюди могли прийти діти і побачити обличчя кожного. Це ж стосується гостей, іноземців. Вони мають знати, що Україна – не держава, створена у 1990 році, а має багатовікову історію. У 1990 році було тільки відновлення тієї державності, яка була проголошена задовго до цього”, – зазначив він.
Загалом ідею Романа романа присутні підтримали. Головне тепер – знайти тепер можливості для того, аби втілити її у життя.
Нагадаємо, що Хуст попрощався з Героєм Юрієм Борщем, а також, що Етнічний німець Олександр уже рік служить у 128 Закарпатській бригаді
Вас може зацікавити: Богдан на війні з 2014-го. Зараз – у 128 Закарпатській бригаді