• Пн. Кві 28th, 2025

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Відмовили у оприлюдененні е-петиції. Скандал у Мукачеві

Spread the love

Відмовили у оприлюдененні е-петиції. Скандал у Мукачеві

Відмовили у оприлюдененні е-петиції. Скандал у Мукачеві. Днями у місті над Латорицею чиновники не захотіли оприлюднювати петицію про присвоєння звання “Почесних громадян”.

Джерело

Інформацію оприлюднив Володимир Горішняк, адміністратор групи “МукачевоSOS”

“А ОЛЕКСАНДР ЛЕНДЄЛ – ПРОТИ…”

Керуючий справами виконкому Мукачівської міської ради, відмовивши адміністратору групи “МукачевоSOS” в оприлюденні Е-петиції на офіційному веб-порталі Мукачівської міської ради. Таким чином він вчинив грубе порушення Конституції та низки Законів України.

Отже, друзі, понеділок розпочався, на жаль, не з надто приємних новин. Чиновники Мукачівської міської ради вкотре не спромоглися гідно пройти краш-тест на “прозорість”. Вони порушили (хочеться вірити, виключно через необізнаність) низку вимог чинного законодавства України, а відтак, своїми зухвалими діями спричинили скандал, відлуння якого ми вже найближчими днями почуємо далеко за межами Мукачева.

Але… про все по порядку

Вчора, 24 березня 2025 року, на офіційний сайт Мукачівської міської ради мною, встановленим порядком, було спрямовано електронну петицію наступного змісту:

Про присвоєння переможцям конкурсу “Людина року” звання “Почесний громадянин міста Мукачева”

Вже четвертий рік поспіль на платформі групи “МукачевоSOS” у “Фейсбук” мешканці Мукачівської територіальної громади мають унікальну можливість брати участь у відкритому он-лайн голосуванні, обираючи переможця конкурсу “Людина року”.

Враховуючи результати волевиявлення мешканців нашої громади, яке вони засвідчили під час голосування у конкурсі “Людина року”, у разі якщо петиція набере необхідну кількість голосів, прошу голову міської ради Андрія Балогу розглянути пропозицію одноосібно або (за бажанням) винести її на розгляд депутатів Мукачівської міської ради щодо присвоєння звання “Почесний громадянин міста Мукачева” чотирьом знаним мешканцям нашої громади, які здобули статус переможця в конкурсі “Людина року” у 2021-2024 роках.

А саме:

РОСУЛ Рустам Михайлович – ветеран АТО, учасник та переможець престижних міжнародних спортивних змагань “Ігри нескорених” (переможець конкурсу “Людина року-2021”

БІГАРІ Олег Емілович – лікар-хірург першого хірургічного відділення лікарні Св.Мартина, нині – військовий лікар, який перебуваючи у складі ЗСУ продовжує рятувати життя наших воїнів (переможець конкурсу “Людина року-2022”

ШИНК Степан Рудольфович – директор спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 ім. Ф.Ракоці ІІ (переможець конкурсу “Людина року-2023”)

КОВБАСКО Василь Васильович – директор Мукачівського професійного аграрного ліцею імені М.Данканича, один із засновників фестивалю “Червоне вино” (переможець конкурсу “Людина року-2024”).

Символічним є те, що переважною більшістю голосів перемогу в конкурсі у різні роки здобували саме військовий, лікар та освітяни. Також варто наголосити, що, крім здобутого статусу переможця конкурсу “Людина року”, кожен з вище перелічених людей є добре відомі мукачівцям і користуються серед них заслуженим авторитетом. Усі є кавалерами численних державних нагород та відзнак, мають визнання та повагу на міжнародній арені і продовжують примножувати добру славу нашого міста за його межами, привносячи свій вагомий внесок у розвиток нашої країни і міста Мукачева зокрема.

Прошу мешканців Мукачівської територіальної громади підтримати петицію власним підписом.
З повагою, Горішняк Володимир Васильович, мешканець Мукачева, полковник ЗСУ в запасі

2-3 доби на розгляд

Зазвичай, будь-яка надіслана електронна петиція потрапляє на модерацію і чиновникам (в даному випадку працівникам Мукачівської міської ради) надається дві-три доби аби її розглянути. А також щоб оприлюднити для подальшого голосування або відхилити, навівши задля цього переконливі(!) аргументи.

Так ось, по “моєї” петиції, Керуючим справами виконавчого комітету Мукачівської міської ради Олександром Лендєлом рішення було прийнято майже миттєво: не промайнуло навіть півдоби з моменту спрямування петициї, як на власну електронну адресу мені надійшла офіційна відповідь від Мукачівської міської ради наступного змісту:

У відповідь на Вашу електронну петицію «Про присвоєння переможцям конкурсу «Людина року» звання «Почесний громадянин міста Мукачева», що надійшла 24.03.2025 на платформу електронної демократії E-DEM (https: https://petition.e-dem.ua), повідомляємо, що порушене Вами питання (присвоєння звання «Почесний громадянин міста Мукачева» за результатами відкритого он-лайн голосування, проведеного на платформі групи «МукачевоSOS у «Фейсбук») не може бути вирішено органом місцевого самоврядування по суті, з огляду на наступне.

Чим мотивував

Так, рішенням Мукачівської міської ради від 21.05.2020 №1892 затверджено Положення про звання «Почесний громадянин міста Мукачева». Вказане звання є найвищою відзнакою Мукачівської міської територіальної громади, що присвоюється громадянам України та інших держав, які своєю професійною та громадською діяльністю зробили вагомий внесок у розвиток громади, що сприяло піднесенню її авторитету як на державному, так і на міжнародному рівні.

Вказаним рішенням чітко регламентовано порядок висування кандидатур на звання «Почесний громадянин міста Мукачева», а також присвоєння, обмеження та позбавлення звання «Почесний громадянин міста Мукачева». При цьому, право висування кандидатур претендентів на звання «Почесний громадянин міста Мукачева» належить: Мукачівському міському голові; Раді Почесних громадян міста Мукачева; трудовим колективам підприємств, установ, організацій міста Мукачева, національно-культурним товариствам та громадським організаціям.

Відтак, за наведених обставин, Ваша електронна петиція від 24.03.2025 до оприлюднення на офіційному веб-порталі Мукачівської міської ради не підлягає, оскільки, як зазначалось вище, рішенням органу місцевого самоврядування чітко регламентовано порядок висування кандидатур на звання «Почесний громадянин міста Мукачева», а також присвоєння, обмеження та позбавлення звання «Почесний громадянин міста Мукачева».

Такої відповіда не очікував

Ну, знаєте, друзі, такої зухвалої відповіді за підписом Керуючого справами виконавчого комітету Мукачівської міської ради, я аж ніяк не очікував. Пан Лендєл, вочевидь, намагався так швидко “розібратися” з петицію, що навіть не спромігся уважно з нею ознайомитися. Адже (і я просив би на це звернути Вашу увагу!), в самому тексті петиції ані слова не йдеться про ВИСУВАННЯ кандидатур на звання «Почесний громадянин міста Мукачева». В петиції міститься лише ПРОПОЗИЦІЯ до Мукачівського міського голови. Та й те вона заслуговує на увагу лише в разі, якщо петиція набере необхідну кількість голосів.

Але й це ще не все. Відхиливши оприлюднення тексту петиції, чиновниками Мукачівської міської ради було грубо порушено статтю 23-1 Закону України “Про звернення громадян”, в котрій, як відомо, йдеться про те, що “громадяни можуть звернутися до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, органу місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційний веб-сайт органу, якому вона адресована, або веб-сайт громадського об’єднання”.
На додачу до цього ми маємо факт грубого порушення Статті 40 Конституції України, яка прямо вказує на те, що “усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк”.

Перевищення повноважень

Хочу підкреслити: Конституція України зобов’язує посадовців “дати обґрунтовану відповідь”. Іншими словами, відмовляючи мені у оприлюдненні Е-петиції, посадовці мали б у своєї відповіді посилатися на Додаток 6 до Статуту Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади, а саме на “Положення про електронні петиції”, але (при всієї повазі) аж ніяк не на Положення про звання «Почесний громадянин міста Мукачева».

Іншими словами, рішення ВІДХИЛИТИ оприлюднення тексту петиції, я вважаю зухвалим порушенням чинного законодавства України та перевищенням службових повноважень конкретного посадовця Мукачівської міської ради. І тут я вже не кажучи про прояв цинічної зневаги до людей, які серед мешканців нашої громади мають величезний авторитет і своєю повсякденною працею, зробили (і продовжують привносити) неоціненний внесок в розвиток нашого міста, підвищення його авторитету як в країні, так і поза її межами.

Повторне звернення

Отже, з огляду на вищезазначене, намагаючись не завдавати додаткових репутаційних втрат посадовцям Мукачівської міської ради, я публічно (поки що через “Фейсбук”) звертаюся до керівника Відділу інформаційно-аналітичних комплексів Мукачівської міської ради. Проше ПОВТОРНО розглянути мою Електронну петицію до Мукачівської міської ради від 24 березня 2025 року з метою її оприлюднення. При чому, у чітко встановлені терміни на сайті Мукачівської міської ради. Або… надати ЗАКОННІ ПІДСТАВИ на ґрунті яких її оприлюднення відхилено. Хочеться вірити, що здоровий глузд візьме гору. Мені ж, як автору петиції, не доведеться застосовувати інших дій, що врешті решт доведуть зухвале порушення моїх конституційних прав чиновниками. Якщо, звісно, “Мукачівська міська рада”, станом на ранок 25 березня 2025 року, все ще залишається ДЕРЖАВНОЮ установою, а не приватною колибою десь на горах-полонинах…

Володимир Горішняк, адміністратор групи “МукачевоSOS”

Післямова

Посадову особу, яка в Мукачівській міській раді відповідає за коректне відображення інформації на платформі електронних петицій, прошу привести її (тобто платформу) у відповідність до пункту 2.11. Статуту Мукачівської міської об’єднаної територіальної громади, в якому чітко зазначено: “петиція, адресована органу місцевого самоврядування розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 200 підписів громадян”.

А якщо так, тоді в мене цілком конкретне питання: звідки на платформі Е-петицій фігурує цифра… “250”, якою визначена мінімальна кількість голосів, що має набрати будь-яка петиція для її розгляду.

Нагадаємо, що Коли у Хусті почали з’являтися аптеки і що в них продавали. ВІДЕО, а також Коли у Хусті з’явилося світло і як освітлювали вулиці в давнину

Вас може зацікавити: Де знаходився Крайовий суд у Хусті і які справи він розглядав

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *