• Пн. Кві 28th, 2025

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Роботи 25 українських та зарубіжних митців представлено на виставці в Хусті

Відadmin

Бер 28, 2025 #Закарпаття, #Хуст
Spread the love

Роботи 25 українських та зарубіжних митців представлено на виставці в Хусті

Роботи 25 українських та зарубіжних митців представлено на виставці в Хусті. 28 березня у Хустській міській картинній галереї відбулося відкриття цікавої виставки. У двох виставкових залах представлено роботи учасників Міжнародного рєпінського пленеру. У доробку полотна 25 авторів із різних куточків України та із-за кордону. Під час відкриття експозиції проходив збір коштів на ЗСУ.

Представлено не тільки Україну

Як пояснюють організатори події, за 24 роки, відколи стартував уперше цей пленер, його учасниками стали 185 митців із різних областей нашої держави, а також із Польщі, Німеччини, Китайської Народної республіки, Латвії, Литв Фінляндії. Цікаво, що за цей час ними було написано близько 10 тисяч етюдів, що становить кілька кілометрів полотна і понад 100 кілограмів олійної фарби.

У цьому році, як зазначив голова народного творчого об’єднання художників та народних умільців Валерій Дьодяк, оскільки в Україні повномасштабна війна, пленер проходив у режимі онлайн, а його учасники мали відтворити на полотні сюжет якоїсь народної пісні.

Назву обрано не випадково

Виставка експонується не тільки в Хусті. Як повідомив директор Хустської міської картинної галереї Орест Цюпко, експозицію показують у всіх містах, митці з яких долучилися до пленеру. Він також підкреслив, що подія проходить у рамках 180-річчя від дня народження І. Ю. Рєпіна.

Начальниця управління культури молоді і спорту Ольга Шпірь запевнила, що назву «Україна живе в піснях і картинах!» обрано не випадково, адже музика і художнє мистецтво мають багато спільного, бо творчість живе і в піснях, і на полотнах. У цьому і є душа народу.

До пісні можна торкнутись!

Присутній на виставці директор Стеблівського будинку культури  Іван Добош  зазначив, що  українська пісня є не лише музичним вираженням, а й важливою частиною культурної спадщини, яка допомагає зберегти ідентичність народу та передавати її наступним поколінням. Тож чудово, що вона може стати і частиною матеріальної спадщини, до якої можна торкнутись і поглядом, і руками.

Виставка й надалі пересуватиметься іншими містами України, а в Хусті діятиме до 15 квітня. Усі бажаючі можуть її відвідати.

Нагадаємо, що Незламні та віддані: на Закарпатті відзначили 11-ту річницю Національної гвардії України, а також, що Відчути себе снайпером вчили краян закарпатські Нацгвардійці

Вас може зацікавити: Меморандум про співпрацю підписали гвардійці із одним з найбільших благодійних фондів регіону

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *