• Пн. Кві 28th, 2025

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Майстер-клас зі створення мальованок пройшов у Хусті

Spread the love

Майстер-клас зі створення мальованок пройшов у Хусті

Майстер-клас зі створення мальованок пройшов у Хусті. 12 квітня діти вчилися розмальовувати великодні яйця у стилі Петриківського розпису. Провела захід вчителька Монастирецького ліцею, мисткиня Марина Калин. Організатором виступила благодійна Організація «Лайф» (керівник Тетяна Вовчок). Захід був благодійним. Кошти за реєстрацію підуть на потреби військових.

Захід, що гуртує

«Напередодні традиційного свята Вербної неділі ми вирішили провести майстер-клас. Тішить, що в цьому році його святкують усі християни разом. Тож ми вирішили зібрати діток, аби вони навчилися розмальовувати мальованки. Писанкарство – це окрема галузь мистецтва і воно має різні напрямки, мальованка ж – один із них», – розповіла інформаційному виданню Нова Свобода голова благодійного організації «Лайф» Тетяна Вовчок.

Вона додала, що запросила провести захід дуже «талановиту майстриню, роботи якої справді вражають.

«Марина Калин – професійна художниця, вчителька. Вона займається Петриківським розписом і давно працює з мальованками. Знаю, що дітям це цікаво, бо малювати пензликом простіше і швидше, ніж  працювати з писачком. Вікова категорія діток – 7-12 років. І для них – це дуже надихаюче», – зазначила пані Тетяна.

Спосіб самовираження

«Я працюю вчителькою мистецтва у Монастирецькому ліцеї, але у вільний час і сама займаюся творчістю, – наголосила Марина Калин.  – Розмальовую скриньки, писанки, хлібниці, ялинкові прикраси, також малюю картини. Мистецтво – мій спосіб самовираження, через нього я доношу світу свої думки. Це – не тільки моє хобі, але й мій додатковий заробіток, вироби продаю. Також дуже люблю дітей, тож мені з малечею зажди цікаво і тішить, що  всі вони дуже старалися».

Справді, малеча акуратно працювала з яєчною шкаралупою, старанно вимішувала фарби і передавала побачене. Мальованки у дітей вийшли гарними і вони дуже раділи, що розмалювали їх своїми руками. Варто додати, що писанкарство включене до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Нагадаємо, що Із 50 саджанців, висаджених у Мукачеві, загинули всі, а також, що Василь раніше допомагав військовим, зараз служить у 128 бригаді

Вас може зацікавити: Після резонансу в соцмережі у Мукачеві починають ремонтувати Берегівську окружну

Нова Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *