• Вт. Лип 16th, 2024

Нова Свобода

Інформація, новини, репортажі, розслідування

Вчителька з Хуста – амбасадор міжнародної програми eTwinning

Spread the love

Вчителька з Хуста – амбасадор міжнародної програми eTwinning

Життя сучасної школи вимагає постійних новацій, передових технологій та особливого підходу до того, аби зацікавити дітей навчальним процесом. Тож у спільному прагненні більше залучити учнів до навчального процесу українські та зарубіжні вчителі об’єднуються, діляться досвідом, експериментують.

Зокрема, у Хустському ліцеї №3 діє Євроклуб, представники якого стають учасниками різноманітних цікавих проєктів, поглиблюють рівень володіння англійською мовою, мають змогу виявляти творчі здібності.

Більше про новітні європейські методики роботи з учнями, партнерські програми для вчителів сайту Нова Свобода розповіла амбасадорка програми шкільного партнерства eTwinning в Закарпатській області Наталія Орлик.

Наталія Михайлівна – вчителька англійської мови ліцею, за плечима якої більше 30 років педагогічного стажу. Має звання вчителя-методиста, пройшла курси викладачів-наставників, велика експериментаторка, вміє мотивувати вихованців, постійно вдосконалюється, цікавиться сучасними онлайн-інструментами, заохочує креативне мислення дітей, практикує різні методики під час уроків.

Довідково

Спільнота eTwinning складається з тисяч вчителів і педагогів, які поділяють бачення інклюзивних шкіл, значуще використовують інформаційні та комунікаційні технології та максимально використовують навички 21-го століття. eTwinners зустрічаються та спілкуються онлайн, у школі, на заходах і конференціях eTwinning і скрізь, де вони можуть надихнути інших учителів на краще навчання учнів.

На Європейській шкільній освітній платформі зона eTwinning пропонує комплекти проєктів , практичні приклади,  відгуки та онлайн-середовище, де eTwinners можуть спілкуватися, створювати проєкти, ділитися та навчатися разом у власному темпі відповідно до своїх інтересів.

Що це за проєкт? Розкажіть про нього будь ласка, більш детально.

Він називається «108 дверей розумових здібностей». Ми працюємо із жовтня по травень. Кожен місяць у дітей є завдання. Найцікавішими були завдання, отримані у лютому, березні і квітні. Наприклад, у лютому проводилася пошукова робота, потрібно було знайти цікаву дитячу пісню українською для партнерів, яку б вони вивчили і заспівали. Наші діти, п’ятикласники, співали турецькою. Було дуже цікаво, допомагала нам вчителька музики. Загалом учасниками проекту є Туреччина, Румунія, Греція, Італія, Португалія, Словаччина і ми.

Березень був присвячений екологічній безпеці та захисту водних ресурсів. Я залучила семикласників і вони підготували просто неймовірні проєкти про захист довкілля. Вони англійською мовою зробили проєкти з алгоритмом дій, як захистити водне середовище нашого краю. Нашим партнерам це дуже сподобалося.

А от квітень взагалі вразив. Роботи дітей сподобалися мені самій. Ми працювали на тему мистецтва, тобто мали тему «Я, як картина». Тож діти самостійно відтворювали полотна відомих митців. Можна було намалювати, представити себе у розмальованому вигляді, зробити фото колажі, загалом виявити широкий політ фантазії. Наші учні зосередилися на українських митцях і вийшло дуже цікаво.

Як ви потрапили на цей проєкт? Із чого все почалося?

Перший крок – це 2013 рік.  Тоді до програми eTwinning, що створена у ЄС, було залучено 70 пілотних шкіл. Загалом платформа діє з 2005 року, але у 2013 було запущено програму з добросусідства. Таким чином до неї потрапили Україна, Молдова, Туреччина, Грузія, Вірменія, Азербайджан, Ліван.  Тож я в цій програмі саме з цього часу. А з 2018 року стала її амбасадором.  Таких людей, як я, в Україні всього 22. Ми куруємо певні області. Я закріплена за Закарпатською. Загалом програма готує нас до різних викликів у шкільному середовищі. Скажімо, коли почався коронавірус, потрібно було переходити на дистанційне навчання, ні у мене, ні у моїх колег по програмі проблем не виникло.

 Ми були першими в Україні, хто запустив онлайн-навчання. Час потрібен був тільки для того, аби переконати батьків, що це необхідно. Тож вважаю, що програма нам дала важливі ресурси. Із тим, із чим вчителі зараз знайомляться: Discord, Zoom, Google Meet, я працювала з 2013 року. У роботі постійно застосовую різні онлайн-ресурси, програми, аби зробити уроки цікавішими. При цьому, на курсах підвищення кваліфікації при УжНУ вчителів це вчать аж тепер. На жаль, до нас усе пізно все доходить. Було б добре, якби більше українських колег хотіли працювати в цій програмі, але є одна перепона – потрібен високий рівень володіння англійською мовою. Хоча я співпрацю і не лише із вчителями саме англійської, але й біології, хімії, фізики, інформатики, історії, вчителями початкових класів тощо.  

Наприклад, наш проєкт із фізики ми робили тоді, коли в учнів за навчальною програмою ще  не було цієї дисципліни. При цьому ми зробили його так, що наш проєкт став проєктом року в Україні і увійшов до десятки найкращих у Європі (з-поміж 400 тисяч проєктів). Крім того, наш проєкт із білоголії також увійшов до десятки кращих у Європі, був проєктом місяця в Україні, із історії потрапив до п’ятірки кращих у Європі, його навіть номінували на європейську відзнаку. Насправді програма дає дуже багато чого. Було б добре вчителям навіть із початковим рівнем англійської долучатися, адже відкриваються нові можливості, можна вдосконалюватися, розвиватися. Та й діти задіяні, зацікавлені.

А як вдається зацікавити саме дітей?

Силою нікого не змушую. Завжди є кістяк команди, інших можна стимулювати додатковими балами. Не боюся ставити хорошу оцінку, бо робота над проєктом це – справді творчість. До того ж, за новими стандартами оцінюється все. Якщо учень «не тягне» в іншому, на жаль, низькі бали він і так потім отримає за роботу на уроках… Але проєкти – це для учнів великий стимул.

А є й діти справді мотивовані, яким усе цікаво. Дуже шкодую за своїми випускниками, бо їм можна було просто підкинути ідею і вони вже самі її розвивали, реалізовували. Зараз залучаю нових учнів, це –  п’ятий та сьомий класи.

Завдання ви обираєте самі, чи його перед вами ставлять керівники проєкту?

Коли розпочинаємо проєкт, завжди маємо онлайн-зустрічі з учителями з усіх країн, на яких вирішуємо, над чим працюватимемо. Тобто, самі плануємо, що будемо робити. Усі мають одне і те ж завдання. Потім кожна країна себе презентує. При цьому використовуємо різні платформи, наприклад,  Canva. У підсумку виходить щось схоже на віртуальний альбом наших досягнень.

Які ще матимете завдання на цей рік?

У травні – пісенний конкурс. Він проходитиме у Сербії. Утім ми братимемо участь онлайн наживо. Під час роботи над проєктом нагадуємо людям, які далекі від політики, які не цікавляться нею… про те, що у нас у державі війна, що гинуть мирні люди. Тобто, використовуємо усі можливості, аби світ знав про трагедію України. Це робимо не нав’язливо, але інформативно.

Розкажіть трохи про себе… Що привело у професію, за що її любите?

Переді мною стояв вибір – або медицина, або педагогічна діяльність. Інші варіанти навіть не розглядала. Все визначив випадок. Колись товаришувала з дівчиною, яка жила у Дрогобичі. Вона приїхала влітку до мене і поцікавилася, куди здаватиму документи для вступу. Сказала, що ще не визначилася. Тоді її батьки запропонували наступного дня поїхати з ними до Дрогобича. Так і зробила. Обрала іноземні мови, вивчала три – французьку, англійську та італійську.

Зрозуміла, що це моє, що це – справа для душі, моя місія тоді, коли почала працювати. Відчуття кайфу виникає після того, як бачу маленьких дітей, які спочатку нічого не знають, але після занять постіпово починають говорити англійською…. Це мотивує, надихає, спонукає до подальшої роботи…

Крім того, мені дуже подобається експериментувати, не боюся долучатися до усіляких програм, знаходжу усілякі курси, аби більше вдосконалюватися. Між іншим, програма eTwinning дала мені змогу пройти курси Брістольського, Лондонського, Лісабонського університетів. І це було дуже цікаво!

Спасибі за розмову! Подальших вам успіхів та високих здобутків у роботі!

Розмовляла  Марина АЛДОН

Нагадаємо, що Закарпатка створює дивовижні кошики, аби підтримати ЗСУ, а також, що Закарпатський суддя постане перед судом за водіння напідпитку

Вас може зацікавити: У Мукачеві немовля отримало травму під час пологів. Скандал

Нова Свобода

Вчителька з Хуста – амбасадор міжнародної програми eTwinning

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *